Naturalna ochrona i pielęgnacja drewna

Oleje powoli wypierają lakiery do drewna. Dzieje się tak z różnych przyczyn. Przede wszystkim jednak rośnie w nas świadomość ekologiczna. Chcemy używać produktów bardziej bliskich środowisku, a w szczególności do takiego materiału, jakim jest drewno.

Nowoczesne oleje, kontra lakiery

oleje osmoDo niedawna niewiele mówiło się o olejach do drewna.Jeżeli chcieliśmy zaimpregnować drewno, raczej z marszu wybieraliśmy lakiery. Niestety często były one nafaszerowane różnymi substancjami chemicznymi, które uwalniały nieprzyjemny zapachu, utrzymujący się przez dłuższy czas. Dziś coraz więcej wiemy o tak dobrych i wysokiej jakości produktach, jakimi są oleje osmo. Przede wszystkim oleje te można spokojnie wprowadzać w kontakt z żywnością. Możemy więc zabezpieczyć olejem nasz blat kuchenny i bez obaw trzymać na nim nasze jedzenie, kroić i spożywać. Na pewno nic się z nim nie stanie, ani nie wsiąknie w nie żadna szkodliwa substancja. Woski, które znajdują się w olejach są bowiem maturalne, a więc nie zagrażające w żaden sposób naszemu zdrowiu i zdrowiu naszych bliskich. Pigment jaki jest w oleju, pozbawiony jest metali ciężkich. Całość jest również odaromatyzowana. Bez wątpienia oleje wygrywają w starciu z lakierami. Biją je na głowę swoją naturalnością i nieszkodliwością. Dziś bardzo zależy nam na bezpiecznym i zdrowym domu. Wybieramy specjalne farby do ścian, filtry do wody i wiele, wiele innych, które podnoszą jakość naszego życia pod względem zdrowotnym. Impregnacja drewna jest bardzo ważnym elementem tegoż procesu, ponieważ praktycznie każdy z nas posiada coś z drewna i pragnie to zakonserwować.

Dziś oleje osmo są coraz bardziej popularne. Pojawia się coraz więcej reklam promujących, ale i wiele pozytywnych opinii ludzi, którzy już z nich skorzystali. Nasze zdrowie jest w naszych rękach, musimy tylko dobrze wybrać.


Opublikowano

w

przez

Tagi: