Zalety odbojnic elastycznych

Planując wyposażenie magazynu należy pamiętać o elementach, których zadaniem jest ochrona konstrukcji budynku przed uszkodzeniami spowodowanymi na przykład przez uderzenie w nią cofającego samochodu. Jest to bardzo istotne ponieważ takie nawet niewielkie uderzenia mogą doprowadzić do pęknięcia ścian prowadzącego do poważnego naruszenia konstrukcji całego budynku.

Łagodne odbicie, czyli zastosowanie odpowiednich odbojnic

Odbojnice elastyczneAby uniknąć zniszczeń budynku spowodowanych przez uderzenia w jego ściany samochodem warto pomyśleć o montażu odpowiednich ograniczeń chroniących ściany czy filary. Takie odbojnice elastyczne wykonane są z wysokiej jakości gumy co sprawia, iż w przypadku delikatnego uderzenia w nie samochodem dostawczym jego kierowca nie poczuje twardego uderzenia a jedynie delikatne odbicie pojazdu. Dużą zaletą takich właśnie odbojnic jest także fakt, że zetknięcie się z nimi samochodu nie spowoduje trwałego uszkodzenia jego części a co najwyżej drobne zarysowanie danego elementu. Przy ich montażu bardzo istotne jest solidne przymocowanie do powierzchni, którą mają chronić, polega to na przykręceniu takiej odbojnicy specjalnymi śrubami wykonanymi z wysokiej jakości stali dzięki czemu są one odporne na działanie nawet bardzo dużej siły. Nie bez znaczenia jest również wybranie odpowiedniej kolorystyki takich odbojnic zazwyczaj są one w barwach czarno-żółtych co powoduje, iż są one bardziej widoczne dla kierowcy, który ma możliwość odpowiedniego manewru w celu uniknięcia uderzenia w odbojnice.

Odpowiednie wyposażenie wnętrza magazynu w elementy chroniące jego konstrukcję jest bardzo ważną rzeczą gdyż pozwala uniknąć niebezpiecznych sytuacji. Opisane powyżej rozwiązanie nie tylko ochroni konstrukcję danego budynku, lecz także ułatwi pracę naszym pracownikom.  


Opublikowano

w

przez

Tagi: