Aniołek jako prezent na chrzest

Chrzest to bardzo ważne wydarzenie dla każdego chrześcijanina, choć niewielu z nas go pamięta. Zazwyczaj rodzice decydują się ochrzcić maleńkiego niemowlaka, który nie jest w stanie brać udziału w tym wydarzeniu świadomie. Dlatego też dobrze jest zadbać, aby po tym dniu pozostawić dziecku piękne pamiątki w postaci zdjęć i drobnych prezentów.

Aniołek idealnym prezentem na chrzciny

aniołek prezent na chrzestKiedy dostajemy zaproszenie na chrzest, często zastanawiamy się jaki prezent będzie odpowiedni. Popularnym i prostym rozwiązaniem jest wręczenie koperty. Jednak warto do tego dodać choćby symboliczny, drobny upominek, który będzie pamiątką na całe życie. O ile nie jesteśmy rodzicami chrzestnymi, nasz prezent nie musi być okazały i drogi. Mały drobiazg w zupełności wystarczy. Bardzo dobrym pomysłem może być aniołek – taki prezent nawiązuje do opieki Anioła Stróża, pasuje i do okazji i do obdarowywanego, którym z reguły jest malutkie dziecko. Jest to prezent zupełnie niekłopotliwy do kupienia – wystarczy, że wpiszemy w wyszukiwarkę frazę: aniołek prezent na chrzest, a pojawi nam się cała masa ofert sklepów internetowych, w których możemy zakupić zarówno figurki ceramiczne, drewniane, porcelanowe, a także obrazki, płaskorzeźby czy witraże. Wiele z nich to prawdziwe malutkie dzieła sztuki, wykonywane ręcznie i niepowtarzalne. Również przedział cenowy jest bardzo szeroki – od zaledwie kilku złotych, do nawet kilku tysięcy jeśli mamy do czynienia z wartościowym dziełem znanego artysty. 

Figurka czy obrazek z przedstawieniem aniołka zawsze będzie odpowiednim prezentem na chrzciny. Wybór jest tak duży, że może on być zarówno malutką, symboliczną pamiątką, jeśli jednak chcemy, żeby nasz prezent był bardziej okazały, też bez problemu znajdziemy coś większego. 


Opublikowano

w

przez

Tagi: