Efektywność działania fizjoterapii

Rehabilitacja medyczna jest bardzo istotna w dochodzeniu do pełnej sprawności po wyleczonych schorzeniach. Lekarz ortopeda, neurochirurg, czy lekarz rehabilitacji medycznej, ale także lekarze wielu innych specjalizacji, po odbytym leczeniu szpitalnym i zabiegu operacyjnym, wysyłają pacjenta do przychodni fizjoterapeutycznej. Tam pacjenci doprowadzani są możliwie jak największej sprawności.

Konieczność korzystania z fizjoterapii

fizjoterapia łódźNa fizjoterapię składa się kinezyterapia, fizykoterapia, balneoterapia i masaż leczniczy. Każda z tych gałęzi rehabilitacji różni się od pozostałych. Najlepszy efekt terapeutyczny osiąga się przy połączeniu wielu metod terapeutycznych. Warto udać się na zabiegi do sprawdzonej placówki zdrowotnej. Jednym z miast, gdzie dobrze rozwinięta jest fizjoterapia Łódź. Korzystanie z usług sprawdzonych fizjoterapeutów niemal gwarantuje skuteczność rehabilitacji. Do działu kinezyterapii należy szeroko pojęta gimnastyka lecznicza, zarówno bierna jak i czynna, w zależności od stanu pacjenta. Do fizykoterapii należy działanie wszelkiego rodzaju czynnikami fizykalnymi, takimi jak światło, fale akustyczne, czy prąd elektryczny. Na balneoterapię składają się wszelkiego rodzaju kąpiele – masaż wirowy, borowina, czy kąpiele siarkowodorowe. Masaż to mechaniczne oddziaływanie przez skórę na tkanki położone głębiej. Połączenie tych gałęzi fizjoterapii owocuje szybszym i skuteczniejszym powrotem do zdrowia.

Po wielu zabiegach i chorobach, potrzebna jest rehabilitacja. Jest to przywracanie do pełnej lub możliwie największej sprawności fizycznej. Leczenie usprawniające ma na celu wykształtowanie na nowo nawyków ruchowych, często poprzez kompensację utraconej czynności. Fizjoterapia jest najskuteczniejsza w schorzeniach układu ruchu, jednak bardzo często zajmuje się pacjentami mającymi choroby w innych układach. Jest więc niemal uniwersalna.


Opublikowano

w

przez

Tagi: