Fenomen napoi energetycznych

Codzienne wstawanie rano, a późne zaśnięcie nie jest idealnym połączeniem. Jedni radzą sobie z tym pijąc kilka kaw dziennie, a jeszcze inni sięgają po napoje energetyczne. Znajdują się i tacy, którzy wybierają zwyczajną pepsi, która także sprawia, że lepiej radzą sobie z niewielką ilością snu.

Jak kuszą producenci napoi energetycznych?

napoje energetyczne z logo

W dzisiejszych czasach nie ma problemu, aby przekonać kogoś do kupna lub spróbowania jakiejkolwiek rzeczy. Reklamy potrafią tak nami zmanipulować, że czasem w ogóle nie mamy świadomości, że to co kupiliśmy zostało na nas wymuszone. Dobrym przykładem takiego udanego marketingu są właśnie napoje energetyczne. Pobudzające, przeważnie gazowane i ważny element bezalkoholowe. Z nazwy wynika, że ich zadaniem jest dostarczanie organizmowi energii, która ma być łatwo i szybko przyswajalna. W ich skład wchodzi przed wszystkim kofeina.  Ich reklamy są w ostatnim czasie bardzo rozpowszechniane. Typowa reklama, aby konsument zwrócił na nią uwagę musi mieć przyciągające kolory, a także wpadające w ucho muzykę i hasło. Dwa rozpoznawalne napoje energetyczne z logo, które zawiera charakterystyczne osoby, przedmioty z reklamy, walczą o pozycje na rynku. Jeden z nich w reklamie nawiązuje do tygrysa, pobudza tym wyobraźnie odbiorców, sprawia, że konsument jest ciekawy działania danego napoju, chce zobaczyć, czy rzeczywiście reklama oddaje to, co dzieje się naprawdę. Drugi natomiast wykorzystuje znaną osobę, która wyróżnia się siłą, czego właśnie oczekujemy od napoi. Stała się ona charakterystyczna dla danego produktu. Marka osiągnęła pozycje na rynku.

Napoje energetyczne są dobrym przykładem ukazania tego, że nawet produkt który nie cieszy się pozytywną opinią odbiorców, może poprzez swoje reklamy tak wpłynąć na odbiorców, że zbuduje pozycje na rynku, a także popyt na swoje produkty.


Opublikowano

w

przez

Tagi: