Rodzinny zakład produkujący obejmy

Mój ojciec wydawałoby się od zawsze posiadał zakład produkujący obejmy GBS – był jednym z głównych miejscowych hurtowników, więc większość małych sklepów metalowych, a nawet część dużych sieci posiadała towary pochodzące od niego. Mimo, że tłumaczył mi na czym polega ten biznes, nigdy tego za bardzo nie rozumiałem. Aż do czasu, gdy musiałem pomóc ojcu z najtrudniejszym dla niego zadaniem – z internetem.

Obejmy w sieci

obejmy gbsOtóż mój staruszek nie był najbardziej „internetową” osobą świata – czasami miał problemy z poprawnym włączeniem komputera, a co dopiero z konfiguracją strony internetowej. Dlatego musiałem pomóc w rodzinnym interesie i zabrałem się do pracy nad stroną internetową. Na początku posegregowałem wszystkie rodzaje obejm GBS – nawet nie sądziłem, że jest ich aż tyle rodzai! Klamrowe, śrubowe, mini, wybór był ogromny. Sprawdziłem więc, do czego służą te obejmy. Jak się okazało, obejmy GBS wykorzystuje się je głównie do mocowania przewodów elastycznych – najczęściej z gumy, ale zdarzały się też robione ze stali i tworzyw zbrojonych. Używane był głównie przez przemysły chemiczne i spożywcze, ale nie raz widziałem wiązkę kabli połączoną właśnie taką obejmą – dlatego wiedziałem, że wykorzystują je również elektrycy. Dowiedziałem się też, że akurat ten gatunek musi mieć wysoką odporność na warunki zewnętrzne – korozję i te sprawy. Wrzuciłem więc wszystkie te wiadomości na stronę internetową, po czym odpowiednio ją skonfigurowałem.

Muszę przyznać, że to doświadczenie nauczyło mnie dużo rzeczy, których wcześniej nie rozumiałem. Cenne informacje, których będę potrzebował w momencie przejęcia rodzinnego interesu. Cieszę się więc, że miałem taką okazję zapoznać się z tym wszystkim przy jednoczesnej pomocy swojemu staruszkowi.


Opublikowano

w

przez

Tagi: