Mech na ścianę

Każdy wie, jak ważne są zielone rośliny we wnętrzu. Nie tylko sprawiają one, że mieszkanie wygląda ciekawiej i przytulniej, ale i poprawiają nastrój osobom przebywającym w pomieszczeniu. W ostatnich latach coraz częściej poszukujemy nowych rozwiązań. 

Zielona ściana z mchu

mech na ścianachChrobotek reniferowy to nazwa, która chyba mało komu coś mówi. Pierwsze skojarzenie jakie nam się nasuwa to święta Bożego Narodzenia, Mikołaj, albo jakieś niewielkie zwierzątko. W rzeczywistości jest to jednak roślina, a dokładniej zielony mech, który możemy uprawiać na ścianach praktycznie w każdym pomieszczeniu. Sprzedawany jest on w różnych wersjach, wiele zależy od tego jaką mamy koncepcję na jego wykorzystanie. Możemy np. stworzyć na ścianie obraz, którego elementem będzie mech. Wtedy najlepiej kupić taki na wagę, który wykorzystuje się również do tworzenia miniaturowych ogrodów w szklanych słojach. Jeśli jednak marzy nam się cała zielona ściana, wygodniej będzie kupić gotowe panele z mchu. Wtedy wystarczy tylko ułożyć je na wybranej powierzchni. Od pewnego czasu mech na ścianach staje się coraz bardziej popularny. Nic dziwnego, ponieważ oprócz swoich walorów estetycznych jest on również bardzo wygodny w utrzymaniu. Nie wymaga skomplikowanej pielęgnacji, nie trzeba go podlewać, przycinać ani nawozić. Istotna jest dla niego wilgotność w pomieszczeniu, która powinna utrzymywać się na poziomie 40 do 60%. Dokładnie taka sama wilgotność powietrza jest najkorzystniejsza dla człowieka, więc i tak warto o nią zadbać. 

Zielona ściana z mchu to ciekawe i mało wymagające rozwiązanie, które sprawdzi się w każdym mieszkaniu. Cena takiej dekoracji zależy od naszej koncepcji – możemy wykorzystać odrobinę mchu do drobnej dekoracji, albo też iść na całość i ozdobić całą ścianę. 


Opublikowano

w

przez

Tagi: