Depilowanie ciała woskiem

Usuwanie owłosienia ze skóry stało się czymś naturalnym wiele lat temu. Dotyczy to przede wszystkim kobiet, gdyż to one głównie eksponują swoje ciało, które musi wyglądać idealnie, a zarośnięte nogi nie prezentują się ładnie.

Czy depilowanie woskiem jest bolesne?

depilacja woskiem w BielskuIstnieje kilka sposobów na pozbycie się niechcianego owłosienia z różnych części ciała. Kobiety najczęściej się golą pod pachami, na nogach, w okolicach bikini, a także na twarzy. Panowie oczywiście też mogą korzystać z takich zabiegów, bo nie brakuje modeli, którzy mają nieskazitelnie gładkie pachy i klatki piersiowe, czy plecy. Najpopularniejsze jest golenie przy użyciu jednorazowej maszynki, jednak efekt jest krótki, bo po niecałych dwunastu godzinach na naszej skórze są wyczuwalne przebijające się włoski. W drogeriach znajdziemy też kremy do depilacji, które po nałożeniu na skórę, zmywa się ciepłą wodą, ale ich skuteczność nie zawsze jest zadowalająca. Najlepsza jest depilacja woskiem w Bielsku, gdyż tam znajdują się salony kosmetyczne oferujące możliwość skorzystania z wosku na ciepło i zimno. Jest to trochę bolesna metoda na usuwanie owłosienia, ale za to bardzo skuteczna i pozwala utrzymać efekt gładkich nóg nawet na dwa tygodnie. Po tym czasie zabieg należy powtórzyć. W taki sposób możemy depilować każde miejsce, gdyż wosk nie uczula i powoduje podrażnień. Jedynie samo wyrwanie włosa może pozostawić lekkie zaczerwienienie na skórze, które mija po paru godzinach od zabiegu. W Bielsku z takiej usługi korzysta bardzo dużo kobiet.

Wybór metody depilacji jest indywidualny, bo nie każdej kobiecie będzie odpowiadać ta sama metoda. Wykonanie depilacji woskiem możemy też samodzielnie zrobić w domu, gdyż w sklepach są dostępne specjalne plastry nasączone woskiem do usuwania włosków.


Opublikowano

w

przez

Tagi: