Zrobimy sobie świąteczne ciasteczka wałkiem ze wzorem

Ze świętami Bożego Narodzenia wiążą się różne tradycje. Właściwie każda rodzina tworzy swoje unikalne tradycje, na które składają się przygotowywane te same potrawy od wielu lat, strojenie choinki w dzień wigilii i wiele innych świątecznych rytuałów.

Tradycja ozdabiania świątecznych wypieków wzorzystym wałkiem

wałek do ciasta ze wzoremNa święta Bożego Narodzenia z mamą posiadamy wspólny rytuał. Na początku grudnia umawiamy się na wspólne pieczenie  i ozdabianie pierniczków. W tym roku postanowiłam zaskoczyć mamę i kupić wałek do ciasta ze wzorem. Poszukując pierwszych świątecznych prezentów znalazłam kilka fajnych wałków ze wzorami w sklepie z akcesoriami do domu. Bez większego namysłu postanowiłam zakupić jeden taki wałek. Mama na pewno będzie mile zaskoczona i nasze coroczne świąteczne pierniki zostaną w oryginalny sposób przyozdobione. W umówionym dniu z zapartym tchem wyciągnęłam z torby modny wzorzysty wałek, aby zaprezentować go w pełnej krasie. Mama aż podskoczyła z radości, bo okazało się, że też myślała o tym, aby kupić coś nowego do naszych pierniczków, ale niestety nie starczyło jej czasu. Wałek z drewna w klimatyczny świąteczny wzór w gwiazdki i śnieżynki przyozdobił większość naszych ciastek. Wałek nadał naszym ciastkom bardzo świątecznych charakter. Po wystygnięciu pierwszych partii pierników przystąpiłyśmy do strojenia. Dzięki ładnie odbitemu i wypieczonemu wzorowi mogłyśmy w fantazyjny sposób udekorować nasze ciastka. Postanowiłyśmy również, że trochę pierników zostawimy bez  lukru, aby reszta członków rodziny mogła podziwiać wzorzyste wypieki. Nasze pierniczki wyglądały bardzo estetycznie a przy okazji miałyśmy szanse na unowocześnienie naszej tradycji. Okazało się również, że wałek ze wzorem nada się do kilku innych wypieków, które planowała zrobić moja mama.

W tym roku, jak i z pewnością w kolejnych latach wałek do ciasta ze wzorem będzie niezbędnym elementem w kuchni przy ozdabianiu świątecznych wypieków. Kto wie może, pod koniec roku kupię kilka innych wałków ze świątecznymi wzorami, aby urozmaicić naszą rodzinną tradycję.


Opublikowano

w

przez

Tagi: