Dobór gaśnicy śniegowej

Prawdopodobnie każdy, kto ma pojęcie o przyczynach pożarów, jest w stanie stwierdzić, że nie każdy pożar możemy ugasić takimi samymi sposobami. Jednocześnie zdajemy sobie sprawę z tego, że najpopularniejszym narzędziem gaszenia pożarów, jest gaśnica. Łącząc obie te zależności, możemy mieć pewność, że na rynku znajdziemy zawsze gaśnice różnego typu.

Zastosowanie gaśnic śniegowych

gaśnice śniegoweNiektóre z nich, ze względu na większe prawdopodobieństwo wykorzystania, cieszą się większą popularnością, inne zaś mniejszą, ale każdy typ gaśnic znajduje swoje zastosowanie u szerszego lub węższego grona klientów. Do bardziej popularnych produktów z całą pewnością należy zaliczyć gaśnice śniegowe, które swoje zastosowanie w przypadku pożarów spowodowanych, np. spięciem elektrycznym. Z tego też powodu ich obecność wskazana jest w każdym miejscu, gdzie znajduje się dużo sprzętów elektronicznych, które ze względu na przepięcia energii elektrycznej lub usterki fabryczne, mogą spowodować pożar. Gaśnice śniegowe dostępne są na rynku w różnych wielkościach, co pozwala nam dopasować produkt, który będzie dla nas cechował się odpowiednią użytecznością, jednocześnie nie stanowiąc nadmiernego obciążenia naszego budżetu. Dopasowanie wielkości gaśnicy wskazane jest również, gdy dysponujemy ograniczoną przestrzenią w danym pomieszczeniu, by zastosowanie gaśnicy było dla nas jak najłatwiejsze.

Co ważne, przy stosowaniu gaśnicy śniegowej, konieczne jest zachowanie odpowiedniej ostrożności. Niewskazane jest kierowanie dyszy gaśnicy na jakąkolwiek część ciała człowieka, ponieważ mieszanka, która znajduje się w gaśnicy ma za zadanie natychmiastowe obniżenie temperatury, w związku z czym rozpylona na ciało człowieka może spowodować groźne dla naszego zdrowia odmrożenia.


Opublikowano

w

przez

Tagi: