Jak ozdabiać techniką decoupage?

Rękodzieło cieszy się dużym powodzeniem i coraz więcej osób decyduje się na jego wykonywanie. Jest to dobry sposób na relaks, a także stworzenie nietuzinkowych przedmiotów, które mogą stanowić ciekawą ozdobę pomieszczeń i nie tylko. Wydawać by się mogło, że tworzenie rękodzieła zarezerwowane jest dla osób, które odznaczają się zdolnościami plastycznymi jednak nic bardziej mylnego. Istnieją techniki, które tego nie wymagają, a do wyżej wspomnianych zaliczany jest decoupage.

Decoupage krok po kroku

jaka farba do decoupageAby rozpocząć zdobienie przedmiotów techniką decoupage należy dokonać zakupu kilku produktów, dzięki którym będzie to możliwe. Po pierwsze powinno się wejść w posiadanie przedmiotu do ozdabiania, serwetek papierowych lub papieru ryżowego, a także kleju. Przydatne okażą się także farby. Zastanawiając się jednak nad tym, jaka farba do decoupage sprawdzi się najlepiej, to z całą pewnością okaże się to farba akrylowa bazowa. Na późniejszym etapie, kiedy prace staną się bardziej zaawansowane będzie można stosować także inne kolory. Nie mniej na początku lepiej zacząć od prostych dekoracji, a tutaj wystarczający jest jeden kolor. Pozostając jednak w temacie farb, akrylowe są dobrym rozwiązaniem, ponieważ łatwo się je rozprowadza i miesza. Dodatkowo odznaczają się trwałością, dzięki czemu prace wykonane z ich zastosowaniem nie niszczą się.

Podsumowując – decoupage to rewelacyjny sposób na stworzenie niepowtarzalnych dekoracji oraz odnowienie przedmiotów, które straciły swoją atrakcyjność. To również dobra opcja na zrelaksowanie się i rozwijanie zainteresowań. Osoby, które dobrze radzą sobie z tą techniką i tworzą ciekawe prace, mogą je spieniężyć i docelowo otworzyć własny biznes. Jest to dobry sposób na podreperowanie domowego budżetu.


Opublikowano

w

przez

Tagi: