Wspinanie jako nowe hobby?

Od zawsze inspirowali mnie ludzie, mający ciekawe, nietuzinkowe hobby. Moja koleżanka z pracy pasjonuje się wspinaczką skalną. Uważam, że to niesamowicie ciekawe zainteresowanie. Pod wpływem jej opowieści z wypraw, postanowiłam sama spróbować sił we wspinaczce i zapisałam się na kilkudniowy kurs. Chciałabym kiedyś wybrać się wraz z nią na taką wyprawę, a więc zrobiłam już pierwszy krok w osiągnięciu tego celu.

Zalety kursu wspinaczkowego

kurs wspinaczkowyKoleżanka wspina się po skałach, co daje jej ogromną frajdę. Z racji mojej strachliwej natury, swoją przygodę ze wspinaczką postanowiłam zacząć od tego, że zapisałam się na kurs wspinaczkowy na ściance. Stwierdziłam, że jest to najlepsze rozwiązanie dla kogoś początkującego. Wykwalifikowani instruktorzy pokazali mi jak poprawnie wspinać się oraz jak dbać o bezpieczeństwo. Taki kurs wspinaczkowy na ściance to też super opcja dla tych, którzy chcą się dobrze przygotować do wspinania się w sezonie po górach. Instruktorzy pokazali mi również, jak w bezpieczny sposób powinno asekurować drugą osobę. Nauczyłam się również jak poprawnie wiązać i prowadzić linę oraz opanowałam jak właściwie robić wpinki. Na kursie poznałam wiele ciekawych osób, które zarażały niezwykłym optymizmem i pozytywną energią. Mój kurs trwał 4 dni. Z racji tego, że przeznaczony jest dla początkujących, udział w nim mogą wziąć również dzieci. W planach mam wzięcie udziału w kursie wspinaczki skalnej, bo poza tym, że rozwinę swoje umiejętności, poznam też wspaniałych ludzi oraz przeżyję super przygodę.

Jestem bardzo zadowolona z ukończonego przeze mnie kursu, ponieważ opanowałam techniki, które pomogą mi zarówno w asekuracji partnera, jak i w bezpiecznym wspinaniu się. Polecam taki kurs każdemu, kto chce poczuć choć trochę adrenaliny. Myślę, że jest to super opcja dla par, które chciałyby zacząć mieć wspólną pasję.


Opublikowano

w

przez

Tagi: