Sposób podcinania hortensji

Gdy zastanawiamy się nad tym, aby zasadzić w naszym ogrodzie hortensje musimy przede wszystkim znać najlepsze metody służące pielęgnacji tej pięknej rośliny. Dodatkowo bardzo istotne jest podcinanie, które zależne jest od typu naszej rośliny. Dlatego warto zapoznać się z metodami podcinania, które zapewnią o wiele bujniejszy rozkwit. 

Pięknie kwitnąca hortensja po podcięciu

cięcie hortensjiCoraz więcej osób jest zainteresowanych prowadzeniem ogrodu, jednak nie każdy wie, iż w zależności od rośliny metody pielęgnacyjne są nieco inne. Przykładem może być cięcie hortensji, które różni się w zależności od jej rodzaju. Ważną informacją jest to, iż hortensji ogrodowej nie przycinamy wcale, ewentualnie zeschnięte kwiatostany tuż pod miejscem ich wyrastania w okolicach sierpnia. Innej metody potrzebuje hortensja bukietowa zwana również wiechowatą. Ten typ podcinamy w marcu zanim roślina zacznie kwitnąć i tą czynność wykonujemy każdego roku. Wycinamy stare pędy, gdyż kwiat kwitnie na nowych pędach. Ostatnim rodzajem jest hortensja krzewiasta, drzewiasta. Tak jak poprzedni rodzaj co roku podcinamy ją w trakcie marca. Stare pędy podcinamy 10-30 centymetrów nad ziemią, co zapewni gęsty pokrój. W przypadku każdego typu pozbywamy się przekwitłych kwiatostanów, aby nie zabierały pobieranych przez roślinę składników odżywczych z gleby. Tak zadbana hortensja będzie cudownie kwitnąć każdego roku. Warto pamiętać o tych metodach pielęgnacji.

Jeżeli chcemy, aby każdego roku nasze hortensje pięknie kwitły musimy zapoznać się z odpowiednimi metodami pielęgnacyjnymi, a w szczególności z podcinaniem. Zależnie od gatunku będziemy musieli nieco inaczej zadbać o naszą roślinę. Mimo to po każdym zakończeniu sezonu kwitnienia należy usunąć stare kwiatostany z rośliny.


Opublikowano

w

przez

Tagi: