Czym myć włosy zamiast szamponu?

W czasach, gdy troska o środowisko staje się priorytetem, każdy jest zobowiązany o dbanie o swoje naturalne otoczenie. W codziennych czynnościach można ograniczyć zużycie plastiku. zamiast kupować opakowania z tworzyw sztucznych, lepiej postawić na naturalne, tradycyjne i zdrowe produkty. Ostatnio hitem stały się mydła do mycia włosów.

Sposób na naturalne oczyszczanie włosów mydłem

mydło do włosówJak dbać o włosy podczas codziennego mycia głowy? To pytanie zadają sobie zarówno panie, jak i panowie. Codzienne wyciskanie szamponu z plastikowej butelki, która po kilkunastu maciach trafi do kubła na śmieci, to perspektywa, która może przerażać osoby dbające o środowisko i przyszłość ziemi. Sposobem na zdrowe włosy i ograniczenie plastiku jest mydło do włosów. Kupując kostkę mydlaną można osiągnąć wiele korzyści. Pierwsza z nich na pewno najważniejsza dotyczy kondycji włosów i skóry głowy. Mydła do włosów pozbawione są szkodliwych, chemicznych substancji. Mycie głowy specjalnym, naturalnym, organicznym mydłem sprawia, że są one miękkie, odżywione. Także mydła zamiast szamponu do włosów sprawdzają się przy różnych chorobach skóry głowy. Szampon w kostce mydła zapobiega łuszczeniu się skóry, czyli często spotykanemu łupieżowi oraz przetłuszczaniu się skóry głowy. Dzięki używaniu mydła zamiast szamponu, można skutecznie ograniczyć wytwarzanie plastiku, który jest niezbędny do szamponów butelkowanych.

W drogeriach i sklepach z kosmetykami coraz częściej można dostrzec pozytywną, proekologiczną zmianę/ Dotyczy ona szamponów do włosów. Coraz więcej firm kosmetycznych wprowadza do swojej oferty mydła do mycia głowy. Działają one jak szampon, pienia się i zawierają naturalne, skondensowane olejki i inne składniki odżywcze. Dużym ich plusem jest to, że nie wymagają plastikowego opakowania.


Opublikowano

w

przez

Tagi: