Wkładki chroniące słuch w pracy

Do priorytetowych punktów kodeksów należy ochrona słuchu pracowników przebywających na halach, gdzie znajdują się wszelkiego rodzaju maszyny. Aby ochronniki i wkładki do uszu były dystrybuowane na bieżąco, i nie dochodziło do ich nagłego braku, umieszcza się je w specjalnych dozownikach. Dzięki temu możliwe staje się wyciągnie ich w najbardziej pożądanym momencie. Ochronniki odpowiadają za ograniczenie powstawania ubytków słuchu.

Jak pomagają pracownikom profesjonalne wkładki do uszu?

wkładki przeciwhałasoweDzięki tłumiącym wkładkom praca staje się mniej męcząca, a hałas o dużym natężeniu nie jest w stanie wytrącić z uwagi żadnego pracownika. topery-zatyczki/”>Wkładki przeciwhałasowe to idealny wybór dla pracowników, wykonujących swoje zadania w trudnych warunkach przemysłowych. Specjalne dozowniki do zatyczek, w których pracodawca (a konkretnie osoba odpowiedzialna za zaopatrzenie) umieszcza wkładki stanowią częsty widok na ścianach hal przemysłowych. Jednak tłumienie hałasu nie jest jedynym elementem, który odznacza te wyroby. Osoba umieszczająca wkładki w uchu musi mieć możliwość swobodnego porozumiewania się ze współpracownikami. Dlatego producenci oferują wkładki, mogące umożliwiać werbalną  interakcję między pracownikami nawet na halach, gdzie pracują wielkie maszyny lub konstrukcje przemysłowe (np. elektrowniach). Oprócz wkładek dla mężczyzn produkuje się też modele dla kobiet, które mają mniejsze kanały słuchowe.

Oprócz osób pracujących w przemyśle, wkładek używają także muzycy. Dzięki nim mogą oni zachować higienę słuchu nawet wtedy, gdy na scenie grają wzmacniacze i nagłośnienie o dużej mocy. Dzięki wkładkom możliwe staje się płaskie tłumienie dźwięku, co umożliwia ochronę słuchu wokalistów, gitarzystów, czy osób, grających na instrumentach perkusyjnych.


Opublikowano

w

przez

Tagi: