Balustrada wykonana ze stali nierdzewnej

Niezależnie od tego, czy jest to budynek mieszkalny czy użytku publicznego, to i tak musimy zadbać o to, aby wszystkie klatki schodowe, balkonu i tarasy były zabezpieczone w odpowiedni sposób. Nie możemy sobie pozwolić na to, aby któreś z tych miejsc było potencjalnie niebezpieczne. Musimy w każdym z nich zamontować odpowiedniego rodzaju balustradę.

Konstrukcja balustrady nierdzewnej

niezbędne elementy balustrad nierdzewnychBalustrada ma jedno podstawowe zadanie, a mianowicie musi zapewniać bezpieczeństwo wszystkim osobom, które korzystają ze schodów lub balkonów. Takiej balustrady możemy się przytrzymać idąc po klatce schodowej lub stojąc na balkonie. Obecnie bardzo modne są balustrady wykonane ze stali nierdzewnej, zwłaszcza te, które są montowane na zewnątrz budynku. Charakteryzują się one bardzo dobrą odpornością na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, a także na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych. Niezbędne elementy balustrad nierdzewnych to przede wszystkim słupki, które montujemy do schodów lub płyty balkonowej i główna poręcz, są to elementy, które muszą być wykonane z trwałych materiałów, ponieważ stanowią one trzon całej konstrukcji balustrady. Przestrzeń pomiędzy słupkami możemy wypełnić w dowolny sposób. Może to być na przykład szkło lub jakaś konstrukcja ze stali. Jest już to kwestia drugorzędna, ponieważ wpływa ona tylko i wyłącznie na estetykę, a w tym przypadku estetyka nie jest aż tak ważna jak bezpieczeństwo użytkowników na przykład schodów.

Taką balustradę możemy nabyć gotową lub zdecydować się na spersonalizowanie zamówienia. Jeśli posiadamy nietypową klatkę schodową to pozostaje nam tylko i wyłącznie druga opcja, ponieważ gotowa balustrada nie będzie pasować. Koszt wykonania takiej balustrady uzależniony jest przede wszystkim od jej wielkości.


Opublikowano

w

przez

Tagi: