Jak dokładnie pomalować detal?

Wytwórca wszelkiego rodzaju przedmiotów metalowych musi wykonać szereg czynności zanim dany detal czy produkt trafi na rynek. Wiele tak naprawdę zależy od docelowego obszaru zastosowania oraz wymogów prawnych w tym zakresie. Niemniej jednak najczęściej obserwuje się konieczność dostarczenia wyrobu o określonym kolorze. To z kolei wymusza przygotowanie odpowiedniej linii technologicznej, która to umożliwi.

Jak wygląda proces malowania proszkowego?

malowanie proszkowe na śląskuNie bez znaczenia są jej wymiary ponieważ właśnie one definiują maksymalną wielkość wytwarzanego elementu. Najczęściej w celu uzyskania docelowego koloru wykonywane jest malowanie proszkowe na śląsku, gdzie dostępnych jest wiele podmiotów specjalizujących się w tym zagadnieniu. W firmach podwykonawczych często istnieje możliwość malowania elementów, które mają wymiary kilku metrów. W ten sposób lakierowana może być stal, stal cynkowana ogniowo czy aluminium. Czynność ta świetnie sprawdza się również podczas zabezpieczania antykorozyjnego profili stalowych, bram, blach czy prętów. Jeśli chodzi o sam proces to pierwszym krokiem jest przygotowanie powierzchni. Obejmuje to obróbkę mechaniczną w postaci szlifowania czy piaskowania. Czasami wykonywana jest także obróbka chemiczna przy użyciu specjalnych preparatów. Następnie wykonywane jest właściwe malowanie. W tym celu na detal nanoszony jest specjalny proszek z farbą. Pozwala to dokładnie pokryć całą powierzchnię detalu.

Potem detal jest umieszczany w piecu, który rozgrzewa się do temperatury ponad dwustu stopni Celsjusza. Pozwala to stopić proszek, który w postaci farby pokrywa cały detal. Dzięki temu cały proces jest bardzo precyzyjny. Jak widać obecnie dostępne są już sposoby pozwalające na bardzo wysokiej jakości zabezpieczenie powierzchni metalowych przed oddziaływaniem czynników środowiskowych. To pozwala zapewnić ich wyższą trwałość oraz żywotność.


Opublikowano

w

przez

Tagi: