Rekomendowane szroty samochodowe

Mogłoby się wydawać, że na złomowisku znajdziemy same zardzewiałe wraki, które nadają się jednie do utylizacji, ale wcale tak nie jest. Poza tym na szrocie można nie tylko zostawić auto, ale też kupić do niego części, które na miejscu sprawdzimy.

Ile są warte wraki zostawione na złomowisku?

szrot samochodowy - poznańStal od wielu lat jest pożądanym materiałem, dlatego też prowadzenie złomowiska jest dochodowym biznesem. Przede wszystkim skupowane są na nim pojazdy wszelkiego rodzaju, które przyjeżdżają tu na kołach lub na lawecie. Dla pracowników szrotu nie ma to znaczenia, ponieważ liczy się waga samochodu oraz ewentualnie marka. Na tej podstawie jest wyliczana cena, gdyż tonaż mnoży się przez ogólnie przyjęty przelicznik dla samochodów. Nie są to duże pieniądze, ponieważ właściciele samochodów przeważnie dostają po kilkaset złotych. Nie mniej jednak lepiej zostawić auto na złomowisku niż trzymać go w garażu i nie używać, ponieważ trzeba za niego opłacać obowiązkowe ubezpieczenie OC. Jeżeli jest na potrzebny sprawdzony tokasacjaklecko.pl/”>szrot samochodowy – Poznań jest miastem, w którym jest ich aż kilka. Wszystkie posiadają pozwolenie ze stosownego urzędu, zatem ich potwierdzenia złomowania są uwzględniane w wydziale komunikacji. Po zezłomowaniu samochodu, właściciel musi się udać do powyższego wydziału i na podstawie dokumentu wydanego przez szrot, może pojazd wyrejestrować. Na złomowisko głównie trafiają stare pojazdy, które ze względów technicznych nie nadają się do użytkowania, ale także nie brakuje nowych lub kilkuletnich aut po wypadku.

Ceny, jakie oferują poszczególne złomowiska, mogą się nieznacznie różnić, ale przeważnie są uśrednione. Poza złomowaniem, na szrocie można kupić części samochodowe, takie jak elementy nadwozia, fotele, opony czy silnik, w atrakcyjnych cenach.


Opublikowano

w

przez

Tagi: