Antyprzebiciowa opona rowerowa

Jednym z największych problemów każdego rowerzysty jest przebicie opony. Może ono zdarzyć się w dowolnym momencie, zarówno podczas jazdy terenowej, jak na miejskiej drodze. Nawet najbardziej trwałe opony są podatne na uszkodzenie i przebicie, dlatego też profesjonalni rowerzyści szukają często takich opon, które będą spisywać się lepiej niż pozostałe.

Wypełnione opony rowerowe dla wymagających

antyprzebiciowe opony roweroweProducenci rowerów i części do takowych zauważyli problem niewystarczająco trwałych opon już dawno, dlatego też w sklepach rowerowych można nieraz dostać wypełnione opony, które przeznaczone są dla najbardziej wymagających rowerzystów, do jazdy po najbardziej trudnym terenie. Wypełnione, antyprzebiciowe opony rowerowe nie muszą mieć dętki, gdyż zamiast niej mają wypełnienie z pianki, wykonanej z elastycznego tworzywa, które działa niczym amortyzacja opony. Wierzchnia warstwa samej opony jest dzięki temu grubsza i trwalsza, więc nie jest podatna na uszkodzenia typowe dla jazdy po drogach czy terenie. Tego typu opony są przede wszystkim wariantami terenowymi, przeznaczonymi do jazdy po offroadzie, choć na drogach asfaltowych zachowują się dość dobrze, i nie powodują problemów ze sterowaniem rowerem. Można je dostać w niemal każdej średnicy, dlatego też bodaj wszystkie rowery jakie obecnie są używane do jazdy po terenie mogą być w takowe wyposażone.

Nie są to co prawda najtańsze i najłatwiej dostępne rodzaje opon, choć ich trwałość i niewrażliwość na uszkodzenie nieraz może zaoszczędzić bardzo duże środki, które należałoby wydać na wulkanizację czy wymianę opon po przebiciu powierzchni. Niektórzy kierowcy uważają iż z racji budowy są o wiele łatwiejsze do założenia na rowerze niż jakiekolwiek inne standardowe opony z dętką, często dość niewygodne do zakładania.

buy zithromax online

kamagra pills

Opublikowano

w

przez

Tagi: