Aparthotel jako inwestycja

Każdy specjalista od inwestycji powie, że są dwie rzeczy w które warto inwestować zawsze, niezależnie od czasu i miejsca – w złoto i nieruchomości. Są to te dwie stałe rzeczy, które nigdy nie tracą na wartości a nawet jeśli to tylko po to aby zdrożeć z podwójną siła. Nic wiec dziwnego, że wiele osób wybiera te możliwości zamiast tradycyjnych lokat w banku.

Mity o inwestycjach w aparthotele

inwestycja w aparthotelMarzeniem nie jednej osoby jest posiadanie apartamentu jako inwestycji na przyszłość. Jednak nie wszystko złoto co się świeci. Oczywiście inwestycja w aparthotel wymaga olbrzymich nakładów finansowych już na starcie. Mowa tu nie o setkach tysięcy ale już o milionach złotych. Cena za m2 aparthotelu w ciekawej turystycznie okolicy to kwota od 10 do 12 tys i jest to jeden z najniższych pułapów. Mowa tu oczywiście o stanie deweloperskim z rynku pierwotnego a więc do tego należy jeszcze doliczyć koszty wykończenia, które należy przyjąć od 1,5 do 2 tys za m2. Sam zakup nieruchomości i jej wykończenie to jeszcze nie wszystko. Przecież kupiliśmy właśnie aparthotel a więc na jego terenie znajduje się zapewne basen, cały teren jest ogrodzony i strzeżony, może do dyspozycji jest jeszcze siłownia albo bowling. Wszystko to brzmi świetnie ale jest też związane z kosztami utrzymania aparthotelu gdzie za posiadany metraż w celu utrzymania wszystkich dóbr luksusowych opłaca się także czynsz i jest to koszt około 1,5 tys zł w zależności oczywiście od metrażu. Jeśli ktoś chce zarobić za wynajmie musi zatem poważnie skalkulować koszty aby nie dokładać do interesu.

Pytanie też czy znajdziemy chętnych na wynajem w wyższej cenie. Oczywiście są deweloperzy, którzy myślą o wszystkim i są gotowi zająć się wynajmem za nas płacąc nam stawkę 8% od wynajmu lub stałą miesięczną umówioną kwotę niezależnie od ilości przyjeżdżających gości.