Biżuteryjne wyroby z krzemieniem pasiastym

Urodziny mamy już za dwa tygodnie, a my nadal nie mamy odpowiedniego prezentu! Coraz bardziej się niepokoję, pomysłów w głowie brak,  a termin rodzinnej uroczystości zbliża się wielkimi krokami. Mama jest wielką fanką naszyjników, ale w związku z dużymi wymaganiami, trudno jest znaleźć odpowiedni. Cenione są wszelkie kamienie ozdobne, których większość gości w szkatułce mamy. Czym ją więc zaskoczyć?

Krzemień pasiasty w biżuterii

biżuteria z krzemienia pasiastegoMoże niepotrzebnie się denerwuję, ale zależy mi , żeby mama otrzymała wyjątkowy prezent. Mam wrażenie, że jej szkatułka kryje w sobie takie skarby, że zakup czegoś oryginalnego graniczy z cudem. Cuda jak wiadomo się zdarzają, co osobiście mogę potwierdzić. Razem z siostrą wpadłyśmy na pomysł, że odpowiednim prezentem dla mamy będzie biżuteria z krzemienia pasiastego. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. To jeden z nielicznych kamieni, których nie posiada w swojej kolekcji. Tylko gdzie go zakupić? W tej kwestii również dopisało nam szczęście. Znajomy prowadzi galerię z wyrobami jubilerskimi. Mogłyśmy więc wybierać i oglądać te wszystkie cuda do woli. Do dziś nie mogę uwierzyć, że akurat tam znalazłyśmy poszukiwany naszyjnik. Duży krzemień pasiasty, ozdobiony srebrnymi okuciami, prezentował się elegancko i zwracał na siebie uwagę. Sam kamień jest gładki w dotyku i okrągły. Zdobią go dwa poprzeczne pasy, od których wziął swoją nazwę. Doskonale komponuje się ze srebrem. To kamień, który zdaniem sprzedawcy, zdobywa coraz większą popularność. Panie w różnym wieku chętnie sięgają po kolczyki czy bransoletki z dodatkiem krzemienia.

Wybór odpowiedniego prezentu to niełatwa sprawa. Może być nawet nieco stresująca! Poszukiwania warto rozpocząć nieco wcześniej. Czasem warto pokusić się o zakup czegoś oryginalnego, zwłaszcza dla osoby, która ma wysublimowany gust. Z pewnością doceni nasz trud włożony w poszukiwanie odpowiedniego prezentu.