Charakterystyka nowych rozrzutników do obornika

Obecnie na rynku maszyn rolniczych, można zauważyć tendencję do częstszego zakupu nowego sprzęty, niż jak to miało miejsce wcześniej, tańszego z rynku wtórnego. Główną przyczyną takie stanu rzeczy, jest znacząca poprawa jakości i wydajności produkowanych maszyn.

Rozwój rynku urządzeń i maszyn rolniczych

rozrzutniki do obornikaNowoczesne rozwiązania wprowadzone do urządzeń rolniczych charakteryzują się wieloma udogodnieniami, które znacząco poprawiają wydajność i bezawaryjność tych maszyn. Źródłem tych informacji są organizowane co jakiś czas targi rolnicze, na których mogłem uczesniczyć. Ostatnia taka impreza ujawniła jak wielki postęp został osiągnięty, w zakresie poprawy użytych materiałów i podzespołów. Produkowany sprzęt nie tylko jednak zwiększa wydajność, ale ze względu na mniejsze zapotrzebowanie na moc ciągników, znacząco ogranicza emisję szkodliwych gazów do atmosfery. Hitem ostatnich targów były na przykład, rozrzutniki do obornika, które zaprezentowały wiele nowych rozwiązań wpływających na możliwości jezdne, ładowność, oraz ich wydajność. Zastosowane osie skrętne, wzmocnione podwozia, oraz regulowane elementy dozujące i wiele innych innowacji sprawia, że ich użytkowanie znacząco obniża koszty procesów nawożenia. Dodatkową zaletą nowoczesnych rozrzutników jest również możliwość przystosowania ich do innych prac. Mogą więc, dzięki specjalnie skonstruowanym regulowanym burtom, pełnić funkcję przyczepy do transportu surowców, oraz innych materiałów, jak na przykład bele siana lub słomy.

Efektywność tych maszyn, zapewniona jest również dzięki zastosowaniu zupełnie nowych elementów amortyzacyjnych, które poprawiają właściwości jezdne po nierównych i miękkich podłożach. Następuje wówczas mniejsze zużycie jednostki napędowej ciągnika oraz jego podzespołów, a w efekcie do obniżenia zużycie paliwa.