Chemia do mycia aut

Automatyczne myjnie mają to do siebie, że czyszczą karoserię i szyby bardzo powierzchownie przez co efekt jest daleki od satysfakcjonującego. Zdecydowanie lepiej udać się na myjnię ręczną lub samodzielnie wykonać to zadanie.

Skuteczne preparaty do mycia samochodu

środki do mycia samochodów chemicznePrawdziwi fani motoryzacji i koneserzy zabytkowych modeli samochodów nie pozwolą sobie na fuszerkę jeżeli chodzi o mycie samochodu. Tu wymagany jest profesjonalizm w każdym detalu, który możemy osiągnąć jedynie kiedy czyszczenie będzie wykonane ręcznie. W sklepach motoryzacyjnych znajdziemy środki do mycia samochodów chemiczne, które stworzone są z myślą o specyficznych potrzebach  pojazdów. Przede wszystkim są to specjalne szampony w formie żeli, młynów i aktywnych pian, które idealnie usuwają powierzchowne zabrudzenia. Po dokładnym umyciu przyda się dobrej jakości wosk na bazie naturalnych olejków, który zabezpieczy lakier przed wilgocią oraz zaciekami pojawiającymi się na nim po deszczu. Dostępne w sprzedaży woski są przeznaczone do stosowania na sucho lub na mokro. Na koniec można dokonać polerowania pojazdu w celu nadania połysku, ale też usunięcia drobnych zarysowań i nierówności. Myciu podlega także podwozie pojazdu i felgi, które również wymagają zastosowania odpowiednich środków czyszczących. Poza produktami do mycia nadwozia, w sklepach motoryzacyjnych znajdziemy także preparaty do czyszczenia tapicerki, klimatyzacji czy dywaników i foteli. W takim asortymencie nie może również zabraknąć różnego rodzaju odświeżaczy.

Jak widać na rynku znajdziemy kosmetyki i środki czyszczące do samochodów, które swoją ilością i różnorodnością mogą dorównywać produktom do czyszczenia domu. Choć mogą wyglądać podobnie, to jednak znacznie się różnią składem i zastosowaniem.