Co można pomalować proszkowo?

Istnieje kilka metod, które można wykorzystać, gdy chcemy wytworzyć powłokę lakiernicza na danym przedmiocie. Wykorzystanie pędzla oraz farby olejnej jest metodą z minionej epoki i w ten sposób na pewno oszpecimy każdy przedmiot, który chcemy chronić, dlatego warto poznać nowoczesne i współczesne metody, których używają lakiernicy w profesjonalnych warsztatach.

Zalety efektywnego malowania proszkowego

malowanie proszkowe pomorskieAlternatywą dla farb na bazie rozpuszczalnika jest proszek malarski. Jak się go wykorzystuje? Jest to w zasadzie całkiem proste, ponieważ do jego wykorzystania potrzebny będzie nam specjalny pistolet oraz agregat, dzięki któremu na powierzchni malowanego przedmiotu wytworzymy skutecznie działające pole elektrostatyczne. Jest to najbardziej innowacyjne wykorzystanie tej technologii. naładowane w pistolecie cząsteczki proszku będą przyciągać się do elementu, który chcemy malować, co wynikać będzie z prawa elektrostatyki. Następnie, gdy warstwa będzie wystarczająco gruba, nasz proszek zacznie odpadać tam, gdzie jest go za dużo oraz wyrówna się w miejscach, gdzie jest go mniej. To prosta metoda, która nie wymaga dużej wprawy w aplikacji, ale potrzebny będzie nam lepszy sprzęt. Jeżeli interesuje nas efektywne malowanie proszkowe pomorskie to region, w którym znajdziemy wielu specjalistów. Często dotyczy to przedmiotów z branży motoryzacyjnej, lecz nie musi być to regułą.

Tak pokryty proszkiem malarskim przedmiot nie jest jeszcze gotowy, gdyż następnie należy taki proszek utwardzić, aby móc uzyskać dobry efekt. Sprawi to, iż uda się nam wytworzyć prawdziwie ceramiczną powłokę lakierniczą najwyższej jakości. Do utwardzania proszku stosuje się zwykle wysoką temperaturę, a więc lakierowany element trzeba nagrzać, najlepiej w specjalnym piecu.