Czym są wiązarki do zbrojenia?

Jednym z najlepszych sposobów na poprawę ogólnej produktywności i zwiększenie wydajności w miejscu pracy jest inwestowanie w automatyczne maszyny do spinania taśmą . Te cudowne wynalazki mogą nie tylko uwolnić naszych pracowników do większego wysiłku w innych miejscach, ale mogą na dłuższą metę zwiększyć nasze zyski, zwiększając gotowość do produkcji o kilka rzędów wielkości.

Wiązarki pomagają poprawić produktywność

wiązarka do zbrojenia maxCo to jest maszyna do taśmowania? Wiązarki to urządzenia mechaniczne, które mogą przyspieszyć proces owijania palet lub produktów w okablowany plastik lub podobny materiał, zapobiegając rozszczepianiu się lub rozpadaniu produktu w transporcie. Maszyny te mogą mieć różne rozmiary i typy. Istnieją ręczne maszyny akumulatorowe, które mogą być używane przez pracowników w fabryce lub magazynie. Zaletą jest to, że opierają się na małych bateriach i są bardzo przenośne. Są też bezłukowe maszyny do spinania taśm, które są mniej więcej wysokości linii montażowej, co pozwala na łatwą integrację z dowolną strukturą montażu produktu. Wiązarki łukowe mogą być również umieszczone w pobliżu linii montażowej i mogą obsługiwać większe produkty, osiągając prędkość do około 60 pasków na minutę. Maszyny te są całkowicie zautomatyzowane, co skraca czas potrzebny na przygotowanie produktu do transportu. Wszystkie maszyny do spinania taśmą, takie jak wiązarka do zbrojenia max wykorzystują dozownik do owijania plastikowych lub innych materiałów wokół produktu. Niektóre maszyny, takie jak modele ręczne, mają wbudowany dozownik. Większe, łukowe maszyny mają oddzielny, zasilany dozownik, który ładuje nowe kręgi lub wiązki plastikowej taśmy, gdy stare się wyczerpią. Seria krążków jest używana z większymi maszynami, które mogą przechowywać pasek i przygotować go do łatwego owinięcia wokół docelowego produktu. Przez większość czasu znajdziemy pionowe maszyny do spinania taśmą w przeciwieństwie do wersji poziomych. 

Automatyczne wiązarki tego typu wykorzystują fotokomórki, aby dowiedzieć się, gdzie znajduje się wiązka, kiedy rozpocząć owijanie, a kiedy zakończyć. Ten poziom automatyzacji jest świetny dla naszej firmy, ponieważ umożliwia pracownikom przejście do innych projektów lub wymaga tylko jednego pracownika do konserwacji.