Czym zakryć szczeliny dylatacyjne?

Podczas kładzenia paneli powstają szczeliny dylatacyjne, które znajdują się pod ścianami. Mają one chronić podłogę, żeby podczas pracy nie doszło do jej popękania. Aby ukryć przydatne, ale jednocześnie nieestetyczne szczeliny stosuje się listwy przypodłogowe.

Zastosowanie listew przypodłogowych

listwy przypodłogowe producentJak wiadomo, ważnym elementem wykończeniowym podłogi są listwy przypodłogowe, które mają również funkcję maskującą kable. Jeśli chodzi o listwy przypodłogowe producent oferuje listwy o różnej szerokości, w zależności od potrzeb klienta. Dzięki listwom przypodłogowym można również sprawnie zakryć szczelinę dylatacyjną, która jest nierozłączonym elementem panelowej podłogi. Szczelina ta chroni podłogę przed popękaniem lub nachodzeniem na siebie desek. Wynika to z pracy podłogi, zatem zastosowanie szczelin jest niezbędne i przedłuży trwałość podłogi. Listwy przypodłogowe mogą być wykonane ze sztywnego materiału lub bardziej elastycznego, który sprawdzi się w zakryciu nierówności ścian, dopasowując się do nich. Listwy mają również zadanie zabezpieczać ściany przed uszkodzeniem np. podczas zbyt mocnego dosunięcia mebli do ściany, nie zostanie ona uszkodzona. Listwy muszą cechować się wysoką odpornością na wilgoć oraz środki myjące, ponieważ podczas mycia podłóg będą miały z nimi kontakt. Zazwyczaj listwy występują w kolorze białym i producent daje możliwość pomalowania ich, ponieważ pokrywa je specjalną warstwą ochronną, która jednocześnie jest warstwą bazową.

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów listew, zarówno elastycznych jak i sztywnych. Inwestor może zdecydować się na specjalne listwy, w których można umieścić oświetlenie w postaci taśmy LED i uzyskać ciekawy efekt w pomieszczeniu. Oświetlenie umieszczone przy podłodze nada ciekawego klimatu w pomieszczeniu.