Dachy pokryte trzciną

Jakiś czas temu zdecydowaliśmy się na zakup domu z pięknym ogrodem i piękną altanką. To co bardzo mi się spodobało to to że zarówno altana jak i dach były pokryte trzciną. Takie dachy są bardzo trwałe, szczelne, wyglądają bardzo estetycznie i doskonale wpasowują się w otaczający krajobraz. Mało kto wie że dachy z trzciny świetnie tłumią różnego rodzaju hałas.

Funkcjonalna strzecha dachowa

bezpieczna strzecha dachowaSą odporne na działanie warunków atmosferycznych a także w jakiś naturalny sposób mają dosyć silną odporność ogniową. Bezpieczna strzecha dachowa jest świetnym rozwiązaniem, jest bardzo trwała i daje naprawdę ciekawy efekt wizualny. Ważną rzeczą na którą należy zwrócić uwagę jest to aby taka trzcina pospolita czyli roślina która jest stosowana właśnie do pokryć dachowych spełniała określone normy. Musi być to na pewno trzcina jednoroczna a jej łodyga musi być prosta. Nie może posiadać na sobie liści i nie może być grubsza niż 8 mm. Jeżeli chodzi o silne opady deszczu również nie trzeba się tym martwić ponieważ pokrycia dachowe z trzciny o ile są dobrze zamontowane, posiadają odpowiedni spadek są odporne na nawet bardzo długie ulewy a do tego dachy ze strzechy bardzo szybko schną. Dach trzcinowy wraz z upływem czasu starzeje się ale w taki bardzo naturalny sposób. Jego kolor z jasnego zmienia się na kolor szary. Trzcina doskonale sprawdza się jako pokrycie dachu domu, altany, wszelkiego rodzaju obiektów sezonowych.

Widok takiego budynku pokrytego strzechą zdecydowanie zachwyca większość osób. Nie każdy jednak wie że pokrycia trzcinowe można wykonywać nie tylko na nowych budynkach ale również na starych konstrukcjach. Jest to więc bardzo uniwersalne rozwiązanie. Co jakiś czas warto przeprowadzić renowacje dachu która przedłuży jego żywotność.


Opublikowano

w

przez

Tagi: