Działka przeznaczona pod budowę

Budowa domu jest ogromną inwestycją, na którą większość ludzi się zadłuża w bankach. Jednak żeby zacząć budowę, trzeba mieć działkę i to nie byle jaką, a taką, która spełnia określone wymagania. Jej zakup jest kolejnym sporym wydatkiem.

Jaką kupić działkę?

działki budowlane zabrze kończyceNie każdy się zna na prawie budowlanym, ale każdy kto che postawić dom musi wiedzieć, gdzie mu wolno to zrobić. Nie na każdej działce można wybudować dom, ponieważ nie wszystkie spełniają określone wymagania. Na pewno budynek może stać na działce budowlanej, rekreacyjnej i rolnej. Jednak na każdej z nich może to być inny budynek. Na rolnym gruncie stoją budynki gospodarcze przeznaczone do użytku rolnego, na działkach rekreacyjnych mogą być obiekty budowlane do powierzchni trzydziestu pięciu metrów kwadratowych, a jedynie na działce budowlanej postawimy wymarzony dom jednorodzinny. Jeżeli interesują nas działki budowlane Zabrze Kończyce są dzielnicą, w której lokalizowanych jest sporo gruntów na sprzedaż. Przeważnie są to działki uzbrojone, czyli takie, na których wykonane są wszystkie niezbędne instalacje, czyli jest podłączona woda, energia elektryczna, kanalizacja i gaz. Również taka działka posiada dostęp do drogi głównej i ma odpowiednie uwarunkowanie geologiczne, dzięki czemu można na niej zacząć prace niezwłocznie po uzyskaniu stosownych pozwoleń. Jeżeli nie zależy nam na czasie, to lepiej kupić działkę budowlaną nieuzbrojoną i we własnym zakresie w przyszłości wykonać konieczne podłączenia instalacji, bo nieco zaoszczędzimy.

Zakup działki pod budowę domu często kosztuje tyle co budowa domu, zwłaszcza jeżeli jest ona w trakcyjnej okolicy, gdzie ceny są dość wysokie. Co do wielkości działki, to jest to kwestia względna, gdyż może ona mieć kilka arów lub nawet kilka hektarów.