Efektywna izolacja natryskowa

Poddasze jest miejscem, w którym musi znajdować się odpowiednio skuteczna warstwa termoizolacyjna. Tylko dzięki niej będziemy w stanie skutecznie zatrzymać ciepło we wnętrzu naszego mieszkania. W przeszłości najczęściej bywało tak, że warstwy ociepleniowe powstawały przy użyciu styropianu. Obecnie sporo się w tej kwestii zmieniło i często stosuje się nowe materiały. 

Skuteczne ocieplanie pianką 

izolacje natryskoweDo niedawna mało kto słyszał o istnieniu pianki poliuretanowej. Materiał ten był używany głównie do celów związanych z produkcją różnych akcesoriów. Z biegiem lat odkryto, że pianka ta świetnie sprawdziła się również do budowania warstw termoizolacyjnych. Na dzień dzisiejszy izolacje natryskowe przy użyciu wspomnianej pianki są niezwykle popularne. Pianka poliuretanowa występuje obecnie w dwóch wersjach, które możemy do ocieplania zastosować. Pierwszą wersją jest pianka o strukturze zamkiętokomórkowej. Pianka ta wyróżnia się niezwykle dużą efektywnością oraz stosunkowo małą wagą, która jest jednak i tak większa od wagi drugiej odmiany pianki. Tą drugą wersją jest pianka o strukturze otwartokomórkowej. Oprócz faktu, że pianka ta jest bardzo lekka to dodatkowo umożliwia ona swobodne oddychanie wylewek, na których taką piankę nałożymy. Jest to również niezwykle istotne w przypadku konstrukcji drewnianych. Pianka poliuretanowa otwartokomórkowa może bez problemu przepuszczać parę wodną. W przypadku konstrukcji drewnianych ma to niezwykle duże znaczenie. 

Ogólnie rzecz biorąc izolacje natryskowe są niezwykle popularne i tworzy się je przy okazji budowania najróżniejszych obiektów. Od jakiegoś czasu izolacji natryskowych używa się już nie tylko w budynkach murowanych. Powstają one również na domach szkieletowych. Niektóre osoby decydują się już nawet na to, że przy użyciu pianki tworzy się ocieplenia w domkach na działce.