Gdzie zintegrować pracowników? W kuchni

Integracja pracowników to niezwykle ważny aspekt zarządzania firmą i dbania o motywację oraz efektywność pracy. Warto spotykać się z załogą przedsiębiorstwa w luźnej atmosferze choć raz w roku. Z pewnością przyniesie to wiele korzyści.

Spotkajcie się na firmowych warsztatach kulinarnych

warsztaty kulinarne dla firmSpotkania integracyjne można organizować w różnych miejscach i w rozmaitych formach. Przyjęcie, piknik, paintball, wyjazd nad jezioro, a nawet lot balonem. Można także zdecydować się na jakieś warsztaty, na przykład rzemieślnicze, choćby rzeźbiarskie czy garncarskie, z jazdy konnej czy kulinarne. Nawet jeśli ktoś nie do końca interesuje się tematem warsztatów, to i tak może być świetna zabawa. A o to przecież chodzi. Spotkanie integracyjne ma na celu poznanie współpracowników z mniej formalnej strony. To także forma podziękowania za dobrze wykonane obowiązki oraz zmotywowania do równie efektywnej pracy w przyszłości. Wspomniane warsztaty kulinarne najlepiej zorganizować dla grupy kucharzy, to fakt. Przyjemne można połączyć z pożytecznym, bo przy okazji jest szansa dowiedzieć się o wielu nowych rzeczach, które będą przydatne w pracy. Nawet jednak osoby nie mające nic wspólnego z gastronomią mogą się dobrze bawić podczas warsztatów. Tak się bowiem składa, że warsztaty kulinarne dla firm to możliwość na przykład rywalizacji, takiej pozytywnej oczywiście, z przymrużeniem oka. Rywalizacji na najlepsze danie albo na jak najszybsze przygotowanie konkretnej potrawy. To oczywiście także grupowe działanie, czyli rozwijanie tak ważnej cechy, jak umiejętność pracy zespołowej.

Firmowe spotkania po godzinach pracy to świetny sposób na integrację. Warto odetchnąć od zawodowych obowiązków, ale nikt przecież nie powiedział, że odpoczywać trzeba bez kolegów z biura. A warsztaty kulinarne to znakomita okazja, by poznać się z zupełnie innej strony.