Ile kosztuje badanie kleszcza?

 

Jeśli chodzi o ugryzienie kleszcza, wyróżnia się trzy główne sposoby badania, czy dany osobnik nie był nosicielem pałeczek boreliozy. Wszystkie trzy badania można wykonać w państwowym szpitalu, jak i prywatnej placówce. W zależności od tego, jakim dysponujesz budżetem, masz dość duży wybór. Opowiem o cenach w prywatnych placówkach, ponieważ wiele osób może być bardzo zainteresowanych tym tematem.

Cena za badanie kleszcza

badanie kleszcza na boreliozęTen typ badań jest niesamowicie ważny. Test kleszcza na boreliozę to pierwsza rzecz, o której powinieneś pomyśleć, tuż po jego wyjęciu z Twojej skóry. W prywatnych placówkach pierwsze badanie, czyli test Twojej krwi pobranej z okolic miejsca ugryzienia nie jest drogi. Kosztuje dokładnie trzydzieści pięć złotych i wykonuje się go niemalże od ręki. Drugi test, czyli szybkie badanie kleszcza jest już nieco bardziej kosztowny, ale cena w dalszym ciągu jest zrównoważona. Zapłacisz za to dokładnie siedemdziesiąt pięć złotych. Badanie to jest bardzo skuteczne, jednak zawsze zaleca się zrobić trzy badania. Ostatni typ badania jest najpoważniejszy. Kosztuje około dwustu złotych. Kleszcz zostaje wzięty do laboratorium specjalistycznego. Bada go doświadczony mikrobiolog, który jest w stanie określić, czy dany osobnik był nosicielem boreliozy. Na wynik czeka się od trzech do pięciu dni. W każdym bądź razie myślę, że takie badania to coś oczywistego, co trzeba wykonać.

Odpowiednie badanie kleszcza jest niesamowicie ważną rzeczą. Dzięki temu możemy wykluczyć chorobę. Masz dwa rozwiązania. Pierwsze to udanie się do specjalistycznej kliniki, a drugie to korzystanie z państwowych placówek medycznych. Zarówno pierwsze, jak i drugie rozwiązanie jest bardzo dobre. Jeżeli nie masz pieniędzy, wykonaj badania poprzez refundację z Narodowego Funduszu Zdrowia.