Ile kosztuje księgowanie faktury w firmie księgowej?

Bardzo często firmy oferujące prowadzenie księgowości mają gotowy cennik, z którego wynika, że za określoną ilość faktur będziemy musieli zapłacić konkretną sumę. Czasami jednak może zdarzyć się sytuacja, w której przekroczymy dostępną ilość faktur w pakiecie i wtedy zazwyczaj zostanie nam doliczona niewielka dodatkowa opłata.

Kto przechowuje dokumentację firmową?

księgowość we WrocławiuKażda faktura, którą wprowadzamy do księgi przychodów i rozchodów musi zostać archiwizowana na wypadek kontroli z urzędów skarbowych. Takie faktury musimy przechowywać przez okres 5 lat i musimy przede wszystkim posiadać faktury oraz potwierdzenie płatności podatków. Dlatego, jeżeli prowadzimy księgowość internetową, to powinniśmy zrobić kopie w kilku miejscach na dysku internetowym. Będziemy mieli wtedy pewność, że nawet gdyby doszło do uszkodzenia naszego komputera, to mamy później możliwość pobrania wszystkich dokumentów z serwera. Firmy, które oferują księgowość we Wrocławiu umożliwiają swoim klientom dostarczenie dokumentów za pomocą internetu, ale również do biura stacjonarnego. Istnieje również taka możliwość, aby zaprosić księgowego do swojej firmy, aby na miejscu w biurze wypełnił wszystkie dokumenty i rozliczył księgowość firmy. Warto przede wszystkim przy wyborze odpowiedniego biura rachunkowego, które znajduje się na terenie innego miasta, niż prowadzimy działalność ustalić, w jaki sposób będziemy się kontaktować.

Najszybciej oczywiście będziemy mogli skontaktować się za pomocą internetu oraz telefonu i powinniśmy ustalić konkretne godziny, w których możemy porozmawiać. Nasz księgowy powinien być profesjonalistą i musi nam wyjaśnić wszystkie niezrozumiałe dla nas przepisy prawne oraz podatkowe, abyśmy byli pewni tego jak prowadzimy naszą działalność.


Opublikowano

w

przez

Tagi: