Jak budować dom bez podłączonego prądu?

Co zrobić gdy na działce budowlanej nie mamy podłączonego prądu a chcielibyśmy zacząć na niej budowę? Jest bardzo proste rozwiązanie, dzięki któremu można zasilić plac budowy w energię elektryczną. Na dobrą sprawę do uzyskania pozwolenia na budowę nie trzeba mieć podłączonego prądu, więc to rozwiązanie może się przydać bardzo wielu osobom chcącym budować dom na działce bez mediów.

Agregaty prądotwórcze zastępują elektrownię

agregat prądotwórczy trójfazowyBudowanie domu na działce bez prądu to bardzo często spotykana sytuacja. Do większości działek budowlanych nie ma podłączonych mediów, a nawet jeśli są to i tak musimy załatwić sporo formalności w elektrowni lub u sprzedawcy energii elektrycznej. Prostszym rozwiązaniem będzie kupno agregatu prądotwórczego, który doskonale radzi sobie z zastąpieniem elektrowni. Na budowę najlepiej kupić agregat prądotwórczy trójfazowy, z którego można zasilać maszyny budowlane potrzebującego siły, czyli prądu o natężeniu 400 voltów. Ceny takich agregatów zaczynają się od kilku tysięcy złotych, ale czasami jest to jedyne możliwe rozwiązanie. Zawsze można też na budowę pożyczyć prąd od sąsiada, ale najlepiej wyprodukować go samodzielnie. A do produkcji prądu wystarczy jedynie benzyna lub olej napędowy, którymi można taki agregat zasilać. Na pewno dla inwestorów budujących swój dom o wiele bardziej komfortowe jest skorzystanie z wyprodukowanego agregatem prądu niż pożyczanie go od sąsiadów.

Załatwienie formalności związanych z podłączeniem prądu do działki budowlanej trwa od kilku tygodni do kilku miesięcy. Kupienie agregatu prądotwórczego trwa co najwyżej kilka godzin i to już licząc czas oczekiwania na jego dostawę. Agregat przyda się też po zakończeniu budowy – chociażby wówczas, gdy występują przerwy w dostawie energii elektrycznej.


Opublikowano

w

przez

Tagi: