Jak działa maść rozgrzewająca na stawy?

 

O uraz stawu nie jest trudno, z pewnością każdy z nas zna przeszywający ból, któremu nie są w stanie zaradzić żadne tabletki przeciwbólowe. Wystarczy, że nie tak postawimy stopę, niefortunnie się ustawimy, poślizgniemy czy zbyt szybko wstaniemy. Co w takim wypadku zrobić?

Zalety maści rozgrzewających

maść rozgrzewająca na stawyBól to nic przyjemnego, odczucie dyskomfortu i kontuzja przyczynia się nie tylko do pogorszenia naszego stanu fizycznego, ale również nie sprzyja dobremu samopoczuciu. Często uporczywie uniemożliwiając nam naukę, pracę czy chociażby wykonywanie codziennych obowiązków, szukamy wtedy najszybszego wyjścia, które, choć częściowo pozwoli nam odetchnąć. Jednym z polecanych specyfików na takie dolegliwości jest maść rozgrzewająca na stawy. W porównaniu do popularnych kapsułek, jest to środek przeciwbólowy działający od zewnątrz. Głównym jej zadaniem jest działanie rozluźniające, dlatego prawie zawsze w jej składzie znajdziemy kapsaicynę lub kamforę o mocno charakterystycznym zapachu. Efekt uczucia ciepła to szybki sposób, aby ukoić i zredukować ból mięśni i stawów, maść działa doraźnie i przeciwzapalnie w miejscu urazu. Częstym dodatkiem do tego typu specyfików jest aromatyczny mentol, który przyjemnie chłodzi i sprawia wrażenie świeżości. Maść rozgrzewająca dzięki swojej szybkości jest bardzo popularna wśród sportowców, w przypadku długotrwałych terapii czy wizyt u fizjoterapeuty współgra z regeneracją mięśni. Trzeba jedynie pamiętać, że maści nie powinno się stosować na rany świeże czy otarcia. Należy unikać także kontaktu z oczami i wszelkimi błonami śluzowymi oraz bezwzględnie umyć ręce po każdym jej użyciu.

Zawsze warto jest zapobiegać niż leczyć, a jeśli jest już za późno lepiej sięgnąć po lek skuteczny i szybki w działaniu. Odejmie nam to dużo bólu i w pełni komfortowo wrócić do „świata żywych”. Maść rozgrzewająca to bardzo uniwersalny preparat, który swoją mocą wydobędzie nas z opresji.