Jak działają olejki konopne?

Jeszcze kilkanaście lat temu, nie można było znaleźć na rynku produktów konopnych, ponieważ zawierały one wyciągi, ekstrakty i olejki pozyskiwane z konopi. Przełomowym momentem była legalizacja medycznej marihuany, która otworzyła drzwi na nowy rynek.

Które olejki konopne są najlepsze?

olej konopny jaki wybraćJuż dawno udowodniono, że kannabidiol jest aktywną substancją, którą można znaleźć tych w konopiach. Choć nie jest to jedyna substancja jaką zawierają, to jednak jest najcenniejsza. Przede wszystkim wykazuje działanie przeciwbakteryjne, przeciwzapalne, przeciwalergiczne, przeciwwymiotne czy nawet przeciwdrgawkowe. Trzeba nadmienić, że oleje konopne zawierają najwięcej tej substancji, czyli CBD, dlatego też jest tak duże zainteresowanie nimi. Olejek pozyskuje się poprzez ekstrakcję CO2, w wyniku czego powstaje wysokiej jakości, silnie skoncentrowany produkt o licznych właściwościach prozdrowotnych. Jeżeli potrzebny nam jest olej konopny jaki wybrać najlepiej, pomoże nam doświadczony sprzedawca w sklepie konopnym. Co istotne, kannabidiol jest naturalną substancją występującą w konopiach, która nie posiada działania psychoaktywnego ani odurzającego, a to dzięki znikomej ilości THC, czyli tetrahydrokannabinolu. Ta substancja w dużych ilościach występuje w konopiach indyjskich, dlatego też z nich jest wytwarzana nielegalna marihuana. Ważną kwestią w uprawie konopi, z których produkowane są olejki, jest fakt iż na plantacjach nie stosuje się GMO, sztucznych nawozów, stymulatorów wzrostu czy pestycydów, które mogą obniżać jakość produktu finalnego. Dzięki temu uzyskiwany jest czysty olejek o wysokich walorach zdrowotnych. 

Jeżeli chcemy stosować olejek konopny CBD, to najlepiej jest go kupić w sprawdzonym sklepie konopnym, ponieważ mamy wtedy gwarancję, że jest to produkt oryginalny. Takie produkty posiadają niezbędne certyfikaty, potwierdzające ich wysoką jakość.