Jak postawić domek na działce?

Wiele osób decyduje się na domki mobilne. Wiele firm oferuje takie rozwiązania. Jednak naszym klientów nasuwa się pytanie: Jak ustawić domek na działce? 

W tym artykule postaram się odpowiedzieć na pytanie. Z pewnością ten artykuł rozwiąże Państwa wątpliwości. Zachęcam do przeczytania poniższego materiału. 

Czym są mobilne domki holenderskie? 

producent domków mobilnychTo male domki do postawienia na działce. Zwykle producent domków mobilnych ma w swojej ofercie prostokątne bryły ze stelażem na kółkach. Dach takiego domku jest zwykle spadzisty albo płaski. W całości producent domków mobilnych produkuje domki z płyty OSB. Pod warstwą płyty znajduje się pianka izolacyjna. Dzięki takiemu rozwiązaniu dom nadaje się do zamieszkania w okresie zimy i jesieni. Dodatkowo producent domków mobilnych oferuje ogrzewanie elektryczne albo gazowe. Cała konstrukcja domu wymaga stelaża z drewna oraz stali. 

Jak ustawić domek mobilny na działce? 

Małe domki na początku wymagają transportu. W tym celu wykorzystuje się specjalne ciężarówki oraz ciągnik. Zwykle producent domków mobilnych oferuje nam usługi transportowe. Samo przewiezienie domku jest dość proste. Sprawa robi się nieco trudniejsza podczas ustawienia domku na działce. Zwykle producent domków mobilnych zachęca do przygotowania gruntu pod domek. W tym celu sugeruje, aby mobilne mieszkanko stało na wylewce betonowej. Wówczas poziomowanie domku staje się dużo łatwiejsze. Podczas stawiania producent domków mobilnych wykorzystuje: podpory regulowane, podnośnik, łatę budowlaną oraz poziomicę. 

Podczas stawiania domku musisz pamiętać o przyłączach elektryki oraz instalacji wodno-kanalizacyjnej. W tym celu warto we własnym zakresie wynająć hydraulika oraz elektryka. O prąd i wodę postaraj się przed przybyciem własnego domu.