Jak zdobyć dotacje unijne?

Jedną z najważniejszych dat w historii Polski, jest wstąpienie do Unii Europejskiej. To data, od której realnie zaczął się rozwój kraju i pęd Polaków do dobrobytu. Nie ma co ukrywać, do tego przyczyniły się miliardy euro, które dotarły do nas w postaci dotacji unijnych. 

Kto w Bydgoszczy zarządza dotacjami unijnymi?

dotacje unijne - bydgoszczKrajobraz naszego kraju zmienił się nie do poznania w ciągu tych kilkunastu lat. Nie mówimy tu tylko o miastach, ale o miasteczkach i wsiach. Tysiące nowych mostów, dróg, chodników, budynków, centrów kulturalnych, to wszystko mamy dzięki dotacjom z Unii. Jednak o nie mogą starać się nie tylko samorządy, czy miasta, ale również osoby indywidualne oraz przedsiębiorcy. Jest dla nich przewidziana największa ilość projektów, która umożliwia zdobycie dotacji. Niektóre dotacje dla firm to nawet kilka milionów euro. To naprawdę sporo pieniędzy jeśli chcemy unowocześnić nasz zakład produkcyjny, czy też rozwinąć firmę i zakupić, na przykład, kilkanaście pojazdów. Jeżeli interesują nas dotacje unijne – Bydgoszcz jest dobrym miejscem, by zacząć o nie starania. Bowiem nasz region dysponuje naprawdę sporymi kwotami, które są rozdzielane do samorządów terytorialnych, urzędów oraz instytucji. Zajmują się one realizowaniem projektów, w ramach, których możemy ubiegać się o przyznanie dotacji na wybrany cel. By przystąpić do wybranego projektu należy spełniać jego kryteria oraz dostarczyć komplet wymaganych dokumentów. W Bydgoszczy jest zawsze wielu chętnych do udziału w projektach więc warto się spieszyć.

Staranie się o dotacje unijne jest bardzo popularne, ponieważ umożliwia to znacznie szybszą drogę do zdobycia wyznaczonych celów. W naszym regionie za realizację projektów unijnych odpowiedzialne są Urzędy Marszałkowskie, Urzędy Pracy i Urzędy Gminy.


Opublikowano

w

przez

Tagi: