Jaki obraz powiesić w salonie?

Obrazy można wykonywać różnymi technikami. Bardzo popularne jest malarstwo farbami olejowymi oraz akwarele, którymi w przeszłości zajmowało się wielu znanych i uznanych ludzi. W naszych czasach dużą konkurencją dla tego typu sztuki stało się drukowanie obrazów na płótnie. Na co powinniśmy zdecydować się, dekorując nasze wnętrza?

Zalety obrazów malowanych na płótnie

obrazy do salonu ręcznie malowaneObrazy drukowane na płótnie za pomocą ploterów drukujących powstają szybko i mogą sprawiać dobre wrażenie na kimś, kto nie zna się na sztuce. Oprawione w ładne ramki z pozoru niczym nie różnią się od obrazów wykonanych ręcznie przez artystów. Wystarczy jednak stanąć nieco bliżej, a różnica od razu rzuca się w oczy. Nie posiadają one faktury, która powstaje w momencie, gdy artysta nakłada na płótno farbę za pomocą pędzla. To własnie ona nadaje obrazom ręcznie malowanym charakter. Wydrukowanie obrazu może być tańsze, ale to bardziej oczywiste rozwiązanie. Dodatkowo nie mamy gwarancji, że tego samego obrazu z drukarki nie ma na przykład nasz sąsiad czy znajomy. Obrazy do salonu ręcznie malowane cechuje nie tylko niepowtarzalny charakter, ale także unikatowość, ponieważ nikt nie maluje dwa razy tego samego obrazu. Ponad to możemy zlecić artyście wykonanie obrazu, który będzie prezentował pożądane przez nas treści, obiekty czy osoby, co w przypadku drukowanego obrazu może być trudne.

Warto zdecydować się na obraz malowany przez artystę na płótnie, ponieważ to rozwiązanie bardziej estetyczne. Wspomagamy też rynek artystyczny, który jest niezwykle trudny i każda złotówka na nim jest niezwykle cenna. Może zdarzyć się, że odkryjemy jakiegoś nieznanego artystę, który w odległej przyszłości stanie się popularny, a jego prace będą wzbudzały o wiele większe zainteresowanie.