Jaki wybrać materac dla dziecka?

Odpowiedni materac to gwarancja wygodnego snu. Dobry materac nie powinien być ani zbyt miękki, ani zbyt twardy. Tak naprawdę dobór odpowiedniego i trwałego materaca wcale nie jest tak prosty, jak mogłoby się nam wydawać. Szczególnie, gdy chodzi o materac dla dziecka.

Materac odpowiedni dla dziecka

materace dziecięce heveaWybór materaca dla dziecka również może być dość problematyczny. Wszystko zależy jednak od tego, w jakim wieku jest dziecko. Jeśli chodzi o niemowlę, to najlepszą opcją będą materace dziecięce Hevea wykonane z naturalnej pianki lateksowej. Dzięki użyciu tego materiału, mamy pewność, że materac jest hipoalergiczny i może na nim spać niemowlę już od pierwszych chwil życia. Taki materac lateksowy ma wiele zalet. Przede wszystkim pozwala on na utrzymanie odpowiedniej pozycji ciała dziecka. Dzięki temu dziecko ma zapewnioną podporę dla kręgosłupa oraz główki. Tan naprawdę niemowlęta poniżej 9. miesiąca życia potrzebują nieco twardszego podłoża do spania. Sprawdzi się tutaj materac lateksowy z matą kokosową. Strona zawierająca matę kokosową jest nieco twardsza, co zapewni dziecku odpowiednią pozycję. Jeśli dziecko ma już powyżej dziewięciu miesięcy, wystarczy odwrócić materac na drugą stronę. Zakup takiego materaca jest niesamowicie ekonomiczny. Wszystko dlatego, że może on spełniać swoją funkcję nawet przez kilka lat. Taki materac lateksowy to doskonałe rozwiązanie, pozwalające na znaczną poprawę jakości snu. Dzięki niemu dziecku będzie bardzo wygodnie i nie będzie budziło się w nocy.

Materac lateksowy Hevea to doskonałe rozwiązanie dla dziecka. Dzięki materiałowi, z którego został wykonany, nie rozwijają się w nim roztocza ani kurz. Dzięki temu nie ma możliwości wywołania u dziecka reakcji alergicznej. Takie materace mają prozdrowotne działanie i są naprawdę łatwe w czyszczeniu.