Jakość materacu podstawą zdrowego wypoczynku 

Spędzając prawie jedną trzecią naszego życia w łóżku musimy dobrać podłoże na którym odpoczywamy z ogromną starannością. Inwestycja w ten rekwizyt domowy sprawdza się zawsze, gwarantując zdrowy sen, właściwą postawę ciała i unikanie dolegliwości ze strony układu kostno-szkieletowego.Zaniechanie troski o wybór dobrego materaca może mieć bardzo niekorzystny wpływ na stan zdrowia.

Wygoda dużej powierzchni do spania

twarde materace 150x200Pierwszym z elementów, które bierzemy pod uwagę dokonując zakupu materaca jest przede wszystkim jego wymiar, gwarantujący nam na tyle dużą powierzchnię do spania, aby czuć się wygodnie i nie ograniczać pozycji do spania. Ponadto zwraca się uwagę na materiał, z którego wykonany został materac, obok zalet zdrowotnych powinien mieć także walory estetyczne oraz praktyczne – łatwość czyszczenia materaca, bądź prania jego powłoki jest też sprawą niebagatelną. Ponadto wielu ze specjalistów lepiej ocenia i poleca do stosowania materace o dość dużej twardości. Idealne więc wydają się być twarde materace 150×200. Taki materac może posłużyć swobodnie dwojgu śpiącym, o dużym wzroście. Twardość materaca ma polepszać krążenie, prostować kręgosłup, zapobiegać wszelkiego rodzaju bólom kręgosłupa, w szczególności w okolicy szyjnej czy lędźwiowej. Materace o sporej twardości doskonale nadają się nie tylko do spoczynku nocnego-mogą pomagać w codziennym relaksie szczególnie osobom prowadzącym siedzący tryb życia i pracy. Twarde materace polecane są także przez fizjoterapeutów jako płaszczyzna codziennej gimnastyki rehabilitacyjnej i korekcyjnej. Większość z tych produktów tworzona jest z naturalnych materiałów, dających lepsze efekty niż pianka poliuretanowa.

Wybór miejsca do spania jest naprawdę istotny. Miękkie materace gąbkowe wychodzą już z obiegu, gdyż dbałość o zachowanie długowieczności w dobrym zdrowiu, coraz częściej cechuje szczególnie te społeczności, które żyją w ciągłym stresie, nie pozostającym bez wpływu na stan zdrowia. Dąży się więc do homeostazy przynajmniej w tej ze sfer życia człowieka – nocnemu odpoczynkowi.