Kto może sporządzić mapę projektową?

Zanim architekt przystąpi do projektowania naszego domu, musimy dostarczyć mu odpowiednie dokumenty, na podstawie których będzie on pracował. Warto wiedzieć, że nie wszędzie dla się wykorzystać każdy materiał budowlany, a niektóre warunki pracy wymagać będą od nas znacznie większych nakładów inwestycyjnych, aby budynek był stabilny.

Mapami do celów projektowych trzeba się zająć

mapy do celów projektowych - bydgoszczDo sporządzenia odpowiedniej mapy sytuacyjnej oraz wysokościowej potrzeby będzie nam wykwalifikowany geodeta. Wykorzysta on zarówno swoje pomiary, których dokona, a także istniejącą już dokumentację. Dlaczego jest to takie ważne? Przede wszystkim trzeba uwzględnić, czy w danym miejscu nie znajduje się na przykład jakaś infrastruktura energetyczna, która może okazać się dla nas bardzo niekorzystna. W sytuacji, gdy nie da się jej usunąć, konieczne będzie poradzenie sobie z takimi kwestiami, jak na przykład bardzo efektywne ominięcie jej. Aby to zrobić, architekt, który będzie wszystko to projektował, musi jednak posiadać odpowiednią wiedzę. Jeżeli potrzebne nam są mapy do celów projektowych – Bydgoszcz to miasto, w którym znajdziemy odpowiedniego geodetę. Taki fachowiec szybko i z dużą precyzją sporządzi dla nas odpowiednią mapę, na podstawie której architekt później będzie wykonywał wszystkie swoje plany. To bardzo wygodne rozwiązanie, dzięki któremu możliwe będzie bardzo szybkie rozpoczęcie budowy.

Szczególnie w przypadku dużych i nowych inwestycji, koniecznie trzeba będzie posiadać tego typu rozwiązanie, jak mapa projektowa. Jest ona obligatoryjna ze względów bezpieczeństwa budowlanego i z perspektywy tegoż prawa. Wymagania, jakie musi spełnić inwestor, powinny być zawsze jasno określone, aby wiedział on, do czego powinien dążyć w swoich działaniach.


Opublikowano

w

przez

Tagi: