Kto wyceni moje mieszkanie?

Ostatnio zdecydowałam się przeprowadzić z mieszkania w bloku do małego domku na wsi. Kupiłam już nawet domek pod lasem. Teraz jeszcze musiałam sprzedać mieszkanie w bloku, żeby mieć za co wyremontować domek. Sęk w tym, że chociaż ogłoszenie było wystawione już od dłuższego czasu, jak do tej pory nie zgłosił się żaden kupiec. Kilka osób zasugerowało mi za to, że cena jest zbyt wysoka.

Doświadczony specjalista wycenił moje mieszkanie

wycena mieszkania przez specjalistęPoczątkowo nie chciałam im wierzyć. Myślałam, że po prostu chcą utargować niską cenę. W końcu jednak zaczęłam się zastanawiać, czy faktycznie cena nie jest zbyt wysoka. Zależało mi na szybkiej sprzedaży, ale także odpowiedniej cenie uzyskanej za sprzedaż. W końcu zdecydowałam, że najlepiej będzie, jak na ten temat wypowie się specjalista. Musiałam znaleźć fachowego rzeczoznawcę, w którego ofercie znajduje się również odpowiednia wycena mieszkania przez specjalistę. Całe szczęście znalezienie takiej osoby, nie było niczym trudnym. Bez problemu znalazłam specjalistę, który miał szybkie terminy i się tym dla mnie zajął. Umówiłam się z nim już na następny tydzień. W umówionym dniu punktualnie zjawił się on u mnie w mieszkaniu i od razu zabrał się za wycenę nieruchomości. Muszę przyznać, że był przy tym bardzo dokładny. Uwzględniał przy tym takie rzeczy, jak okolica, w której znajduje się blok, rok w którym blok powstał, a także fakt, kiedy mieszkanie było ostatnio remontowane.

Na koniec dostarczył mi dokładną analizę tego, ile kosztują mieszkania w takiej okolicy w takim stanie i jakiej kwoty mogę bez obaw żądać od potencjalnych kupców. Teraz miałam już pewność, że cena za jaką wystawiłam mieszkanie na sprzedaż, jest trochę za wysoka. Idąc za radą rzeczoznawcy, obniżyłam ją, dzięki czemu szybko sprzedałam nieruchomość.