Kurs kosmetyczny na uczelni wyższej

Każdego roku na naszej uczelni, absolwenci kosmetologii, rekrutowani są do udziału w licznych kursach. Pozwalają one uzyskać praktyczną wiedzę z dziedzin ze świata wizażu i mody. Kończą się uzyskaniem dodatkowych kwalifikacji i certyfikatów, które potwierdzają ich ukończenie. Ponadto pozwalają poszerzyć swoją wiedzę z kosmetologii i niejednokrotnie pomagają wybrać ścieżkę rozwoju.

Zdecydowałam się na udział w kursie kosmetycznym

kurs kosmetycznyW tym roku kończę trzyletnie studia z kosmetologii, więc zaczęłam zastanawiać się nad swoją dalszą karierą. Oczywiście wiedziałam, że chcę uzyskać tytuł magistra, ale te dwa lata mogłam studiować zaocznie, a w tygodniu podjąć pełnoetatową pracę. W związku z tym zdecydowałam się na udział w programie dokształcania z uczelni i zapisałam się na kurs kosmetyczny. Pierwsze zajęcia wykładowca poświęcił na poznanie naszych umiejętności i wiedzy. Najpierw mieliśmy test teoretyczny z kosmetologii, który dotyczył najważniejszych zagadnień chemicznych. Następnie każdy z uczestników musiał pomalować jedną modelkę, według wskazanego zdjęcia. Ta wiedza pozwoliła wykładowcy na poznanie naszej wiedzy i umiejętności malowania. Wkrótce potem skupiliśmy się na pozyskiwaniu nowej wiedzy. Zaczęliśmy od podstawowych zabiegów na twarz, które miały ujędrniać, oczyszczać oraz likwidować pierwsze oznaki starzenia, ale także usuwać przebarwienia pojawiające się na skórze. Były to bardzo pouczające wskazówki. 

Wkrótce kurs kosmetyczny z laboratorium, przeniósł się do profesjonalnego salonu, w których zajęliśmy się dłońmi pacjentek. Wszystkie zajęcia trwały w sumie sto sześćdziesiąt godzin, które uważam za niezwykle pouczające. Kurs ten pozwolił mi ukierunkować swoją ścieżkę rozwoju zawodowego i już wiem, że zajmę się pielęgnacją dłoni.