Linie do zadawania paszy z wbudowanym zraszaczem

 

W budynkach gospodarskich coraz częściej korzysta się z bardzo nowoczesnych urządzeń. Są one wprowadzane przede wszystkim w gospodarstwach wielkotowarowych, gdzie bardzo ważna jest oszczędność czasu. Zamiast zatrudniać pracowników, którzy będą zajmować się karmieniem zwierząt gospodarskich, lepiej postawić na zautomatyzowane systemy, które zrobią to same.

Paszociągi z wyprofilowanymi miskami ze stali nierdzewnej

tomaty paszowe dla trzody” height=”188″ src=”http://www.praca-za-granica-24.pl/wp-content/uploads/2017/10/automaty-paszowe-dla-trzody.jpg” style=”float:left;” width=”250″/>Wśród takich systemów na szczególną uwagę zasługują automaty paszowe. Jak sama nazwa wskazuje, służą one do zadawania paszy. Stosuje się je przede wszystkim w hodowlach trzody chlewnej. Nowoczesne automaty mają zamontowane zraszacze. Dzięki temu zwierzęta same mogą wybrać, jaką paszę chcą pobierać – jaką konsystencję będzie miała pobierana pasza. Wbrew pozorom to bardzo ważne, ponieważ trzoda chlewna karmiona jest zarówno paszami suchymi jak i paszami mokrymi (które powstają przez zraszanie pasz suchych). Takie sprawne tomaty-paszowe”>automaty paszowe dla trzody chlewnej znacznie usprawniają pracę w gospodarstwie. W automatach znajdują się też specjalnie wyprofilowane miski. Zbudowane są one ze stali nierdzewnej. Miska do karmienia zapobiega wysypywaniu się paszy na zewnątrz. Dzięki temu w pomieszczeniach dla zwierząt będzie zachowany porządek. Ilość zsypywanej paszy można oczywiście regulować. W przypadku trzody chlewnej jest to bardzo ważne, bo w gospodarstwie znajdują się różne pomieszczenia – porodówki, warchlakarnie, tuczarnie, odchowalnie i inne.

Na każdym etapie wzrostu zwierzę potrzebuje innej ilości paszy. Automat pozwala dobierać właściwą dla zwierzęcia ilość zadawanej paszy. Jeden automat paszowy jest w stanie obsłużyć nawet kilkadziesiąt tuczników. Dlatego automaty paszowe wykorzystywane są przede wszystkim w hodowlach, w których utrzymuje się kilkaset, a nawet kilka tysięcy zwierząt.