maszyna juki

Maszyna do szycia naprawi każdą rzecz

Moja babcia jest kochana. Zawsze chce nam we wszystkim pomagać. Kiedyś wydarzyła się jednak dosyć śmieszna sytuacja. Miałam taką sukienkę z dziurami, jeansową, i były to celowo zrobione dziury, fabrycznie.

Maszyna juki nie zawsze potrzebna

maszyna jukiMoja babcia tego nie wiedziała, i włączyła maszyny domowe, żeby mi ją naprawić. Miała takie sprzęty, bo kiedyś szyła na zamówienia. Taka maszyna domowa to fajne urządzenie, jednak nie w momencie, kiedy chce naprawić coś, co nie jest zepsute. Weszłam do domu i zajrzałam do babci. Patrzę, a tam maszyna juki jeździ po mojej sukience, i robi na niej jakieś łaty. Spytałam babci z przerażeniem co robi. Odparła, że maszyny juki są po to, by naprawiać ubrania, lub szyć je od podstaw. Byłam załamana i zaczęłam strasznie płakać, a babcia nie wiedziała o co chodzi, i nie mogła mnie uspokoić. Dopiero jak mama przyszła do domu, i wytłumaczyła jej o co chodzi, to zrozumiała. Nie mogła pojąć, co to za moda, że nosi się ubrania z dziurami. Mama się strasznie śmiała, a mnie było bardzo przykro, Wiem, że chciała dobrze, ale specjalnie zbierałam sobie na tę sukienkę długo. No ale jakoś udało się dojść do porozumienia, i babci udało się zedrzeć te naszyte łatki. teraz już wiem, że gdy mam ubrania z dziurami, to muszę je bardzo głęboko chować, aby nikomu nie zachciało się ich naprawiać.

 

Na szczęście już nie mam takich praktycznie. No ale fobię mam dziur przez to. I staram się już nie kupować niczego, co jest podziurawione. Ach ta nasza babcia, i jej szalone pomysły pomagania wnukom. No ale i tak jest kochana.