Miękki materiał dla dzieci

Wśród tkanin to właśnie miękki velvet nadaje się idealnie do szycia dziecięcych kocyków. Miły w dotyku materiał jest ciepły i co bardzo ważne, przepuszcza powietrze. Tkanina velvet ma atrakcyjny wygląd i dlatego doskonale sprawdza się jako dodatkowe okrycie do wózka głębokiego, spacerówki lub do łóżeczka małego szkraba. Velvet występuje w różnych odcieniach.

Czym okryć niemowlaka w łóżeczku?

tkanina velvet na kocykiZamiast okrywać małe dziecko grubą, puchową pierzynką, lepiej wybrać miękki i przewiewny kocyk. Plusów kocyka typu velvet jest znacznie więcej. Po pierwsze tkanina velvet na kocyki jest łatwa w użyciu. Można ją prać ręcznie lub w niskiej temperaturze. Lepiej wybrać w pralce program do prania tkanin delikatnych i np. na pół godziny. Zaletą tej delikatnej i miękkiej tkaniny jest to, że szybko schnie. Dlatego idealnie sprawdza się w czasie wycieczek, wyjazdów na wakacje czy weekendowych pobytów poza domem. Jeśli kocyk velvet wybrudzi się, łatwo można zaprać jego fragment i szybko wyczyścić plamę. Jeśli chodzi o czyszczenie materiałów typu velvet, nie wymagają one wybielania i chlorowania. Wystarczy płyn do płukania tkanin, by zachowała wyjątkową miękkość. Tkanina velvet wykorzystywana jest zarówno do szycia dziecięcych kocyków, jak i do szycia pledów i narzut na łóżko dziecięce lub na fotel czy kanapę. Możliwości zastosowania materiałów na kocyki jest bardzo dużo. Na plus należy zaliczyć też miękkość tej tkaniny.

Dziecięce kocyki muszą być miękkie i przyjemne w dotyku. Delikatna skóra maluchów lubi miękkość i delikatność. Dlatego właśnie tkanina typu velvet jest chętnie wykorzystywana do szycia kocyków i wierzchnich narzut do niemowlęcego wózka. Samo słowo velvet oznacza tyle, co połyskujący, szlachetny materiał. Jeśli dodamy do tego wysoką jakość to otrzymamy tkaninę dobrego gatunku.