Mieszadełko do drinków – ważny drobiazg

Jeśli planujemy imprezę – czy to urodziny, czy po prostu większe spotkanie znajomych, oczywiście musimy zapewnić alkohol i przekąski. Jednak warto zastanowić się, jak urozmaicić podane dania i drinki. Te drugie najłatwiej i najciekawiej przyozdobić przy pomocy specjalnych mieszadełek.

Szukamy mieszadełek do drinków

specjalne mieszadełka do drinkówOczywiście, na wielu imprezach króluje wino i pite z kieliszka mocniejsze alkohole. Jednak ciekawym trendem ostatnich lat jest przygotowywanie drinków. Coraz więcej osób posiada w domu zestawy do ich przygotowywania i chętnie z nich korzysta. Przygotowanie najpopularniejszych, prostych mikstur nie jest bardzo trudne  – z łatwością można nauczyć się tego w Internecie, a do zestawów są dołączane książeczki z przepisami. Jednak ab nasze napoje naprawdę robiły wrażenie, będą nam potrzebne  specjalne mieszadełka do drinków. Specjalne, czyli jakie? Przede wszystkie są ona najczęściej długie – dostosowane do wysokich szklanek w których podaje się te napoje. Mieszadełka mają najróżniejsze końcówki – od prostych aż po najbardziej fantazyjne. Mogą to być wycięte w plastiku egzotyczne owoce. Mogą to być gwiazdy, słońca, księżyce. A mogą być także figurki w trójwymiarze – butelki różnych alkoholi, zwierzęta z dalekich krain i tym podobne. Od nas zależy, które wybierzemy, ważne jest aby to, co najdzie się na mieszadełkach kojarzyło się z dobrą zabawą. Koniecznie wybierzmy też różne kolory – tak, aby drinki były ja najbardziej kolorowe.   

Fantazyjne drinki z ciekawymi alkoholami i dodatkami mogą być atrakcją każdej imprezy. Z pewnością każdy będzie chciał ich spróbować, a wśród przepisów na te napoje nie brakuje ich takich na kwaśno i takich na słodko. Zaletą drinków jest nie tylko ich smak ale i sposób serwowania. Im bardziej kolorowe, tym lepiej. 


Opublikowano

w

przez

Tagi: