Moja przygoda z nurkowaniem – zakup płetw

Mam naprawdę szalonego przyjaciela. Wpada na najróżniejsze pomysły, ciągle mi proponuje różne rzeczy. Może poszlibyśmy na górską wycieczkę? Może nad morze? A może skok na bungee albo lot śmigłowcem nad przepaścią? Poszukiwania adrenaliny to jego hobby i drugie imię. Dlatego, kiedy zaproponował mi wyjazd na kurs nurkowania w ogóle nie byłem zdziwiony. Bardziej zdziwiło mnie to, że od razu się zgodziłem. 

Scubapro – płetwy idealne do nurkowania 

płetwy scubaproOn chyba sam wyglądał na wielce zaskoczonego, bo na początku przez kilka pierwszych chwil nie wiedział co ma powiedzieć. Chyba miał jak zwykle gotową mowę przekonującą mnie do tego, że pomysł jest naprawdę świetny. Ale ja tak naprawdę od dosyć dawna marzyłem o tym, żeby iść na taki kurs nurkowania. Woda to mój żywioł, uwielbiam pływać a nurkowanie zawsze było częścią tego marzenia. Zaczęliśmy więc czytać jak przygotować się na taki kurs – co powinniśmy wiedzieć jako typowe świeżaki w temacie. Podstawą nurkowania była rurka do nurkowania jak również odpowiednie płetwy. Okazało się, że wszystkiego jest ogromny wybór o różnych parametrach, ale my zdecydowaliśmy się na płetwy scubapro. Miały one najwięcej opinii, a dodatkowo ich użytkownicy nurkowali w najróżniejszych częściach świata i wszędzie się dobrze sprawdzały. Były warte swojej ceny. Kiedy już uzbieraliśmy cały ekwipunek spakowaliśmy się zupełnie i wyjechaliśmy nad piękną wodę i plaże aby nauczyć się nurkować. 

Teraz, już po kursie wiem, że płetwy scrubapro były najlepszym wyborem. Były dosyć lekkie, dlatego schodząc pod wodę bardzo łatwo mi się nimi operowało. Pasek można było dopasować do długości stopy, dzięki czemu powstawało wrażenie, że płetwy są zrobione na indywidualne zamówienie. To był naprawdę świetny pomysł, by uczyć się nurkowania.